Piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar, güvenli bir yatırım aracı olarak görülen altın fiyatlarında da bir dalgalanmaya sebep oluyor. Son dönemlerde giderek yükselen altın fiyatları yatırımcının iştahını kabartmıştı. Son 7 yılın en yüksek seviyesine çıkarak tarihi rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz hafta altının yaşamış olduğu ani yükseliş analistler tarafından da büyük bir şaşkınlıkla izlenmişti. Yeni haftaya düşüşle başlayan altın fiyatları hızlı bir düşüş olmasa da  şimdilerde bir düşüş eğilimi içerisinde.

Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Altın fiyatlarında meydana gelen hareketliliği yorumlayan uzmanlar, piyasalarda meydana gelen rahatlama ve ardından salgının kontrol altına alınması yönündeki haberlerle birlikte altın fiyatlarında yeniden düşüşün yaşanacağı konusunda hemfikirler.

Altının gram fiyatı güne 378,56 liradan başladı. Pek çok vatandaş tarafından çeşitli sebeplerle tercih edilen çeyrek altının satış fiyatı ise 616.31 lira olarak açıklandı. Yarım altın fiyatları 1.233,03 olarak açıklanırken, tam altının fiyatı ise 2.458,52 lira olarak belirlendi.