Altın Fiyatlarında Günlük Trend Belli Oldu! Bugün Gram Altın Ve Çeyrek Altın Kaç TL'den Satılıyor?

Haftanın son işlem gününde altın piyasasında hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Küresel ve ulusal gelişmelerden etkilenerek belirlenen altın fiyatları yoğun bir veri akışı ile karşı karşıya kaldı. Bugün gram altın ve çeyrek altın kaç TL oldu?

EKONOMİ 05.06.2020 - 09:08 05.06.2020 - 09:08

Altın piyasasında haftanın son işlem gününde hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Özellikle küresel gelişmelerin yoğunluğu ve hızlı veri akışı altın fiyatlarında dalgalanmalara neden oluyor.

ABD - ÇİN GERGİNLİĞİ SÜRÜYOR

ABD ile Çin arasındaki gerginlik gün geçtikçe daha da çok tırmanmaya başladı. Trump yönetimi Çin'in ABD'li taşıyıcı şirketlerin ülkeye girişlerini engellemelerinin ardından ABD de Çin'e ait uçakların ABD'ye girişini yasaklamaya hazırlanıyor. Bu gerginlik ise piyasalarda meydana gelen sınırlı risk iştahını ortadan kaldırıyor. Ayrıca ABD'deki iç karışıklıklar da aynı şekilde devam ediyor.

Öte yandan altın fiyatlarını yakından etkileyen verilerin olumlu olanı ise Avrupa'dan gelmeye devam ediyor. Ülkelerin normalleşmeye başlaması ve Avrupa Birliği Merkez Bankası'nın yeni kararları piyasalardaki risk iştahını arttırdı.

Ayrıca ABD'deki işsizlik rakamlarının beklentilerin bir miktar üzerinde çıkması da fiyatları etkileyecek bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

ALTIN FİYATLARININ GÜNLÜK TRENDİ YÜKSELİŞ

Tüm bu gelişmeler ışığında altın fiyatlarında ciddi bir dalgalanma yaşanıyor. Ons altın 1700 dolar ile 1730 dolar arasındai seyrine istikrarsız bir şekilde devam ediyor. Uzmanlara göre 1700 dolar altına düşüş gerçekleşmeden ons altında sert bir geri çekilme beklenmiyor. Bu nedenle altın fiyatlarınında günlük trend yükseliş olarak açıklandı.

Kapalıçarşı altın piyasasına göre 5 Haziran 2020 Cuma günü altın çeşitlerinin satış fiyatları şöyle oluştu:

Gram Altın: 371 TL

Çeyrek Altın: 613 TL

Tam Altın: 2452 TL

Yarım Altın: 1226 TL

Cumhuriyet Altını: 2498 TL

Hamit Altın: 2447 TL

22 Ayar Bilezik: 339 TL

18 Ayar Altın: 278 TL

14 Ayar Altın: 216 TL

Gremse Altın: 6132 TL

Reşat Altın: 2447 TL

isbilgisi.com