2020 yılının parlayan yıldızı olan altın piyasasında hareketlilik oldukça artı. Gün içerisinde geniş bir bantta hareket den altın fiyatları yatırımcıların başını döndürdü. Gün içerisinde 1.930 doları gören ons altın akşam saatlerinde ise 1.900 doların altına gerileyerek 1.897 dolardan işlem görmeye başladı.

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Altın piyasasında meydana gelen fiyat hareketliliği neticesinde yatırımcılar tüm dikkatlerini uzmanların altın yorumlarına çevirdiler. Gerçekleşen fiyat düşüşün sürekli olup olmayacağını merak eden yatırımcılar altın piyasasından daha çok zarar etmemek için çıkmayı düşünmeye başladılar.

IKON MENKUL'DEN ONS ALTIN GÜNLÜK DEĞERLENDİRME

Akşam saatlerinde altın fiyatları ile alakalı olarak bir rapor yayınlayan IKON Menkul yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Altının geri çekildiğinin vurgulandığı raporda, “Ons altın 1.930 dolar seviyesini aşmayı denedi. Ancak bunu başaramayarak 1.900 doların aşağına geriledi. Bu direnç aynı zamanda 50 günlük basit ortalamayı ifade eden bir noktada gerçekleşti. 1.930 dolar aşılamayınca geri çekilme meydana geldi. Bundan sonraki süreçte 1.900 doların altındaki hareketler takip edilmeli. Eğer düşüş devam ederse geri çekilmenin hızlandığını görebiliriz. Ons altında şu anda 1.875 dolar ile 1.848 dolar destek noktaları olarak değerlendirilebilir.” denildi.

GRAM ALTIN GÜNLÜK HAREKET!

Gram altında ise gün içerisinde ons altından faha fazla hareketlenme yaşandı. Ons altında meydana gelen fiyat değişimlerine dolar kurundaki ani yükseliş de eklenince öğle saatlerindegram altının fiyatı 491 TL'ye kadar yükseldi. Ancal bu saatten sonra ons altında hakim olan gerileme hareketi nedeniyle gram altın 484 TL'ye kadar düştü. Şu anda da 484 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

isbilgisi.com