Altın Fiyatları Yeni Haftaya Kaygılı Başladı! Gram Altın Son Bir Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Yeni hafta piyasalar için kaygı dolu bir süreç olarak ifade ediliyor. Son günlerde altın fiyatlarında yaşanan yükseliş dikkatlerden kaçmıyordu ancak bugün öğlen itibariyle piyasalarda gram altının son bir ayın en yüksek seviyesine çıktığı ortaya çıktı.

EKONOMİ 22.06.2020 - 13:01 22.06.2020 - 13:01

Son günlerde piyasalarda meydana gelen endişeler etkisini altın fiyatlarında da göstermeye başladı. Altın piyasasının giderek yükselmesi dikkatlerden kaçmazken yatırımcılar yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar. Yeni yatırım yapmak ve altın almak isteyen yatırımcılar içinde enddişeli bekleyiş devam ediyor.

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken son haftalarda dünya çapında bir normalleşme süreci başlamıştı. Ancak sürecin beklenildiği gibi verimli olarak değerlendirilememesinin ardından ikinci dalga salgın gündeme gelmeye başladı. Merkez bankaları tarafından da genişleme yönünde adımlarının atılması küresel piyasalarda altının ons fiyatını desteklemeye devam ediyor.

Bugün küresel piyasalarda açıklanan verilere bakıldığı zaman ekonomistler tarafından ABD’de ikinci el konut satışları ile Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi verileri gündeme gelmeye başladı. Teknik açıdan altının ons fiyatında destek fiyatı olarak 1.740 dolar ön plana çıktı. Gram altında ise destek bandının 380 lira ile 390 lira bandı arasında izlenmesi bekleniyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatlarının küresel piyasalarda hızla yükselmesinin ardından öğlen piyasalarda gram altının son bir ayın en yüksek seviyesine çıktığı belirlendi. Bu süreçte gram altının fiyatı 385.4 lirayı geçti. Yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Yaşanan yükseliş hazırdaki altın yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Aynı yükselişin dolar fiyatlarında da gerçekleşmeye devam ettiğinin altı çizildi.

isbilgisi.com