Altın Fiyatları Rekor Kırdı Yatırımcılar Kazançlarını Ev ve Arabaya Yatırdılar! Altın Kazandırmaya Devam Edecek Mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle etkilenen piyasalarda altın ön plana çıktı. Rekor seviyeye ulaşan altın fiyatları sebebiyle yatırımcıların yüzü güldü. Yatırımcılar elde ettikleri karları büyük oranda ev ve arabaya yatırarak yeni yatırımlar gerçekleştirdiler.

EKONOMİ 20.04.2020 - 15:08 20.04.2020 - 15:08

Koronavirüs salgını piyasalarda da dalgalanmalara neden oldu. 24 yayar altın fiyatları geçtiğimiz hafta rekor seviyeye ulaştı. Son 7 yılın en yüksek seviyesine çıkan altın kendi rekorunu kırmış oldu. 24 ayar külçe altının gram fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 4 oranında bir artış yaşandı. Bunun üzerine yaşanan artışla birlikte 378 liraya kadar yükseldi.

Altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. Düğün planı olanlar ya da altın yatırımı yapmayı planlayan pek çok kişinin fırlayan altın fiyatları sonrasında planlarını erteleme kararı aldıkları belirlendi. Daha önceden altına yatırım yapan kişilerse bu süreçten karlı çıktılar. Altın yatırımı bulunan kişilerin yükselişi fırsat bilerek yatırımlarını düzenledikleri ve elde ettikleri kar oranlarını ise ev ve araba alarak değerlendirdikleri ortaya çıktı.

Altının Ani Yükselişini Kimse Tahmin Edemedi

Piyasa analistleri tarafından yapılan değerlendirmelerde, altının ani yükselişinin kimse tarafından önceden fark edilemediğinin altı bir kez daha çizildi. Koronavirüs salgını nedeniyle fırlayan altın fiyatları daha önce durum hakkında kimsenin bilgisinin olmaması nedeniyle tahmin edilemedi. Altın fiyatlarının yükseleceği tahmin ediliyordu ancak 2020 yılı sonu için bir yükseliş bekleniyordu. Bu süreçte ikinci çeyrek bitmeden gerçekleşen yükseliş piyasa uzmanları tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

Yükselişi fırsat bilen altın yatırımcılarının bu süreçte harekete geçerek elde ettikleri karları ev ve araba alarak değerlendirdikleri ve pek çok kişinin ev ve araba sahibi olduğu ortaya çıktı.  

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@