Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı? Altın Yatırımı Yapacaklara Uzman Tavsiyeleri!

Koronavirüs salgını tüm piyasaları etkilerken bu durumdan altın piyasası da nasibini aldı. Sert bir yükselişten sonra ani bir düşüşle yatırımcıları şaşırtan altın fiyatları bugün güne nasıl başladı? Altın yükselecek mi? Altına yatırım yapacaklara tavsiyeler..

EKONOMİ 22.04.2020 - 10:29 22.04.2020 - 10:29

 Koronavirüs salgını tüm piyasaları olumsuz etkiledi. Güvenli bir liman olarak görülen altın, son dönemlerde piyasalarda meydana gelen belirsizlikten nasibini aldı. Bir süredir altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürmüştü. Sert bir çıkış yakalayan altın fiyatları kendi rekorunu kırarak son 7 yılın en yüksek seviyelerine kadar ilerlemişti.

Altın yatırımcıları piyasa meydana gelen bu sıçrayıştan memnun olduklarını dile getirirken, geçtiğimiz hafta altın sert bir düşüş yaşadı. Altın fiyatlarında ortaya çıkan karışık ivme vatandaşların da kafasını karıştırdı.

Bu hafta dünya genelinde koronavirüs salgını için alınan bazı sıkı tedbirlerin gevşetilmesi ve hayatın yavaş da olsa normale dönmesi için bazı adımlar atılıyor. Bu atılan adımların piyasalara etki göstermesi ve bir normalleşmenin gerçekleşmesi bekleniyor. Altın fiyatlarının bu süreçten etkileneceği merak konusu oldu. Normalleşme ile birlikte altın fiyatlarında yeniden bir yükselişin yaşanabileceği düşünülüyor ancak bu süreç içerisinde büyük bir sıçrama gerçekleştirmesi de beklenmiyor.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Bir süredir yaşanan hareketlenmenin ardından altın fiyatları bugün güne sakin başladı. Gram altın 377 liradan işlem görürken, çeyrek altın fiyatları 624 liradan satılıyor. Yarım altın fiyatları 1248 liradan güne başlarken tam altın ise 2543 liradan işlem görüyor.