Ana Sayfa EKONOMİ Altın Düşüşte Fiyatlar Çakılmaya Başladı

Altın Düşüşte Fiyatlar Çakılmaya Başladı

Altın güne düşüşle başladı. 10 Nisan altın analizi.

3
0
Paylaş

Altın güne düşüşle başladı ve gram altının fiyatı 238 lira seviyelerine kadar geldi. Altın düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. Dün 238 lira 70 kuruş bandına kadar çıkmıştı.

Gram altında 10 Nisan nasıl bir tablo söz konusu oldu? 10 Nisan itibarıyla altın güne düşüşle başladı. Çeyrek altın 389 liradan, Cumhuriyet altını ise 1.594 liradan  alıcı buldu gram altın güne 0,3 değer kaybı ile başladı.

Birçok uzman altının gelecek günlerdeki durumunu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklayıcı reform paketi kararından sonra göndereceğini düşünüyor. Ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı ABD deki enflasyon ve ABD Merkez Bankası’nın toplantı tutanakları da başta olmak üzere altın ve dövizin durumu belli olacak.

Bakan Albayrak bugün yeni ekonomi programı yapısal dönüşüm adımlarını açıklayacak. İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısı sonrasında analizler Avrupa Birliği’nin bugün başlayacak. Liderler zirvesinde gündemi meşgul edeceğini söyledi. Buradan çıkacak olumlu gelişmeler altın ve dövizdeki piyasa hareketliliğinde belirleyecek.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram altın: 238 lira

Çeyrek Altın: 392 lira

Cumhuriyet altını: 1.602 lira

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here