Altın Alıp Satacaklara Uzmanlardan Kritik Uyarı! Altın Fiyatlarında O Seviyeye Dikkat Edin!

Altın piyasalarında yaşanan dalgalanmalar yatırımcılar ve yeni yatırım yapacak kişileri etkilemeye devam ediyor. Uzmanlar kritik süreç devam ederken altın alım ve satım işlemlerinde dikkat edilmesi gereken kritik seviyeleri açıkladılar.

EKONOMİ 23.06.2020 - 15:30 23.06.2020 - 15:30

Küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları altına yönlendirmeye devam ediyor. Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik bu süreç içerisinde güvenli liman olarak görülmeye devam ediyor. Son dönemlerde altın fiyatlarında da dalgalanmalar devam ediyor. Bu dalgalanma yatırımcıları ve yeni yatırım yapmak isteyenleri günlük olarak altın fiyatları konusunda da araştırma yapmaya itiyor.

Son zamanlarda gram altında yaşanan yükselişin ardından yatırımcılar piyasaları daha yakından takip etmeye başladılar. Altın alım ve satımı yapacak olan yatırımcılar ise bu süreç içerisinde doğru zamanı kollamaya başladılar.

Altının ons fiyatında yaşanan baskı ve değer kazancına eş olarak yeni haftaya gram altında yükselişle başladı.

Altın Alım Satımlarında Doğru Seviye Ne Olmalı?

Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaların ve son günlerdeki yükselişin tam olarak salgında ikinci dalga korkusu ile meydana geldiği ifade edildi. Ülkelerin merkez bankaları da son dönemlerde genişleme politikaları ile birlikte altının ons fiyatlarında da bir baskı oluşturduğu belirtildi.

Altın fiyatlarında meydana gelen yükselişin, salgında yeni ve olumlu bir adımın atılmaması sebebiyle bir süre daha fiyatlarda dalgalanmanın yaşanacağı düşünülüyor. Altının ons fiyatında gerçekleşen desteklemenin ise destek fiyatı olarak 1.740 doların ön plana çıktığı belirlendi. Gram altında ise bir süre daha 380 390 lira bandının izleneceği belirtildi.

Piyasalarda yaşanan sürekli dalgalanmalar nedeniyle alım satım işlemlerinde dikkatli olması konusunda uyarılar yapıldı.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@