Altın halk arasında güvenilir bir liman olarak görüldüğü için ilgi hiçbir zaman kaybolmuyor. Bu süreç içerisinde piyasalarda meydana gelen daralma, dolar kuru üzerindeki baskı, salgın endişesi ve ekonomiye etkileri derken altın fiyatları süreçten etkilendi. Altın fiyatlarında son dönemlerde ortaya çıkan dalgalanmalar ise oldukça dikkat çekti.

Altın fiyatları piyasaların son işlem günü olan Cuma günü değer kazanmış ve bir önceki gün ile karşılaştırması yapıldığı zaman yüzde 1.4 oranında değer kazanmıştı. Ardından gram altın fiyatlarının 376,6 liradan günü tamamladığı açıklanmıştı.

Hafta sonu piyasaların kapalı olmasına rağmen bugün altın fiyatlarında serbest piyasada yüzde 0.77 oranında bir artış yaşandı ve gram altın fiyatları 380,50 liraya kadar yükseldi.

Altın Alacaklara Uyarı!

Altın son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı rekor üzerine rekor kırmıştı. Bu durumda altının akıbeti merak konusu olurken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş konu hakkında yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Altın alımı için yatırımcıların hızlı davranmamaları gerektiğine vurgu yaptı.

İlerleyen günlerde altının kademeli olarak bir düşüş trendi içerisine girebileceği belirlendi. Bu durumda alınması planlanan altının bu dönemde kademeli bir şekilde alınmasının son derece doğru olduğu ifade edildi. Altında yaşanabilmesi muhtemel olan fiyat düşüşlerinin 340 lira seviyelerine kadar gerileyebileceği belirtildi.  

isbilgisi.com