Salgının oluşturmuş olduğu ekonomik etkilerden altının etkilenmediği görüldü. Aksine bu süreç içerisinde altın fiyatlarında ciddi bir yükseliş oldu. Yatırımcıların altını güvenli liman olarak görmelerinin ardından yükselen altın fiyatları bir dönem tarihi seviyeye kadar yükselmişti. Bunun ardından normalleşmenin başlaması ile birlikte fiyatlar tekrar düşmeye başladı. Son günlerde küresel piyasalarda ikinci dalga konusunda iddiaların ortaya atılması yatırımcıları yeniden yönlendirmeye başladı. Altın yeniden güvenli liman olarak görülüyor.

Uzmanlar Altın Alacaklara Önemli Uyarılar Yaptılar!

Piyasaları değerlendiren analistler bu süreçte altın alım satım sistemlerini değiştirecek önemli açıklamalarda bulundular. 2011 yılında yaşanan ve herkesin bildiği o önemli altın hareketine dikkat çekildi. Bu süreçte altın fiyatlarında yüksek fiyatların söylenmesinin ardından daha temkinli davranılması ve hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Şimdilerde altın piyasasında risk ve getiri düşünüldüğü zaman yüzde 50 yüzde 50 olmak üzere iki türlü şansın olduğu ve yarı yarıya gerçekleştiğine vurgu yapıldı. Salgında ikinci dalga korkusunun gerçeğe dönmesinin ardından altın pozisyonunda bir çıkış yakalanabileceği belirtildi.

Altın yatırımcılarına ve altına yeni yatırım yapmak isteyen kişilerin bu süreçte temkinli  olmalarında fayda olduğu belirlendi. Yeni yatırım yapacak olan kişilere riskin yarı yarıya olduğu belirtilerek buna göre harekete geçmeleri gerektiği belirtildi. Bu noktada salgında ikinci dalga olmazsa altın fiyatlarının da normalleşme adımları ile birlikte daha fazla düşebileceği belirtildi.

isbilgisi.com