2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geçtiğimiz gün masaya bir kez daha oturan altılı masa toplantısının ardından Meral Akşener'i birçok genç sloganla karşıladı. Altılı masanın son toplantısı geçtiğimiz gün düzenlenirken toplantının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener alınan kararları gözden geçirmek amacıyla kurmaylarıyla partisinin genel merkezine geçiş yaptı. 

12. Toplantısını yapan Millet İttifakından çıkacak karar oldukça merak edilirken 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine oldukça kısa bir süre kala geçtiğimiz gün düzenlenen toplantı gündeme damga vurdu. Altılı masa geçtiğimiz gün bir kez daha bir araya gelirken toplantıda ortak bir karara varıldığı ve kararın 6 Mart pazartesi günü açıklanacağı belirtildi. 

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

''MİLLETİN UMUDU AKŞENER''

Altılı masanın toplantısının ardından alınan kararları kurmayları ile değerlendirmek üzere partisinin genel merkezine geçiş yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir grup genç tarafından karşılandı. Meral Akşener'i karşılayan gençler "Milletin umudu Akşener" sloganları attı.

Millet İttifakı son ve 12. toplantısını Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirirken pazartesi günü 13. Cumhurbaşkanlığı seçimini 13 toplantıda açıklayacaklarını dile getirdi. Grubun Meral Akşener'i sloglanla karşılamasının ardından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 "Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."