2023 Cumhurbaşkanlığına oldukça kısa bir süre kala altılı masanın gündeminde Cumhurbaşkanı adayı var. Milyonlarca oy kullanacak seçmen altılı masanın kimi aday çıkaracağını oldukça merak ederken bugün Saadet Partisi ev sahipliğine toplanacak olan altılı masa Cumhurbaşkanı adayını konuşacak. 

ALTILI MASA ADAYI KİM OLACAK?

Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan toplantıda altılı masa Cumhurbaşkanı adayı konuşulacak. Uzun süredir gündemden düşmeyen altılı masa adayı artık net olarak belirlenecek. 

CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi! CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yer aldığı altılı masada bugün Cumhurbaşkanı adayı konuşulacak.

ALTILI MASA ADAYI BELLİ OLDU MU?

Bugün aday beliremek için bir araya gelen atılı masanın üyesi Kemal Kılıçdaroğlu dün yapmış olduğu açıklamasında “Nasıl ki Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metnini liderler olarak belirledik ama açıklaması için bir tarih verdik. Anayasa metni ile ilgili olarak da benzer bir yol izledik. Burada da benzer bir durum olur. Adayı belirleriz ve açıklamak için de ileri bir tarih belirleriz”  ifadelerini kullanmıştı. Peki sizce altılı masa adayı kim olacak?