Ana Sayfa DÜNYA Almanya Yasta Merkel Annesini Kaybetti

Almanya Yasta Merkel Annesini Kaybetti

Almanya Başbakanı Angela Merkel annesini kaybetti.

14
0
Paylaş

Almanya Başbakanı Angela Merkel annesini kaybetti. Angela Merkel’in 90 yaşındaki annesi Herlind Kasner’in hayatını kaybettiği duyuruldu. bu haberle birlikte bütün Almanya yas tutuyor.

Alman medyasında açıklanan haberlere göre ölüm nedeni henüz bilinmiyor. hükümet sözcüsü Steffen Seibert’in “Şansölye’nin annesi Herlind Kasner öldü. Aileye saygı göstermek ve mahremiyeti gizli tutmak adına yapılacak haberlerin dikkatli olması konusunda da uyarılarda bulundu.

Angela Merkel’in annesini ne zaman hayatını kaybettiği ise bilinmiyor. kamuoyuna bununla alakalı herhangi bir bilgi verilmedi. alman medyası sadece Angela Merkel’in annesinin hayatını kaybettiğine dair haberler yaptı.

Bununla alakalı ölüm tarihi ya da cenaze ile alakalı herhangi bir bilgi verilmedi. Angela Merkel’in annesinin cenaze töreni ne zaman yapılacağı ise yine önümüzdeki günlerde belli olacak. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert’in bu konuyla bir ara alakalı açıklama yapacaklarını ve kamuoyunun şu an için yanlış bilgi vermemek adına herhangi bir paylaşım yapmaması konusunda da uyardı.

Angela Merkel’in papaz olan babası da 2011 yılında Hayatını kaybetmişti. Angela Merkel 8 yıl sonra da annesini kaybederek benzer bir acıyı yaşadı. alman basınından Angela Merkel’in annesinin hayatını ne zaman kaybettiği yer almadı. Ayrıca cenaze töreni ile alakalı herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here