Ali Babacan, Bakan Albayrak'ın İstifasını Böyle Yorumladı!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına dair çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Babacan yapmış olduğu açıklamada, “halkımıza yoksulluğu dayatan beceriksiz ekonomi politikası istifa değil iflas etmiştir.” dedi.

GÜNDEM 09.11.2020 - 17:03 09.11.2020 - 17:03

AK Parti içerisinden çıkarak AK Parti'ye en çok muhalefeti yapan isimlerden birisi olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'nin ekonomi yönetimini yerden yere vurmaya devam etti. AK parti'nin başarılı oladuğu dönemlerde Ekonominin başındaki isimlerden olan Ali Babacan daha sonra AK Parti ile yollarını ayırmıştı.

BASIN TALİMAT ALMADAN İSTİFA HABERİ BİLE YAZAMIYOR

Partisinin Bilecik kongresinde konuşan Ali Babacan, “Hem ekonominin hem de basın özgürlüğünün durumu acınacak halde. Ülkenin ekonomiden sorumlu bakanı sosyal medya üzerinden istifa ediyor ama o ülkenin basınından ses yok. Siz ne işe yararsınız? Talimat almadan “Bakan istifa etti” diye yazamıyorlar. Acizliğe bakar mısınız? Olan bir şeyi bile yazmak için izin bekliyorlar. Allah sizin şerrinizden bu üllkeyi korusun.” dedi.

Türkiye'nin ekonomik olarak çöktüğünü söyleyen Ali Babacan, “Akraba kayırmacılığının sonuçlarını son 24 saat içerisinde gördük. Halkımızı yoksulluğa mahkum edenlerin iflası izledik. Beceriksiz ekonomi yönetimi arkalarına bile bakmadan gittiler. Demokrasiyi, hukuku ve insan haklarını askıya alanlar saatlerdir devleti de askıya aldılar. Bir bakanın istifasına karar veremiyorsanız siz neyi yöneteceksiniz. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi iflas etmiştir.” ifadelerini kullandı.

BİR İKİ KİŞİYİ DEĞİŞTİREREK EKONOMİYİ DÜZELTEMEZSİNİZ

Devletin bu şekilde yönetilmeyeceğini söyleyen Ali Babacan, “Hazineyi boşalttılar bunu sağır sultan bile duydu ama şimdi Hazinenin başı da boş. Devlet böyle yönetilmez, böyle ciddiyetsizlik olmaz. Bütün bu çöküşün faturasını bir iki isim değişikliği ile kapatmaya çalışıyorlar. Türkiye sadece ekonomi yönetimini değiştirerek bu düştüğü uçurumdan kurtulamaz. İstediğiniz kadar değişim yapın demokrasi, özgürlük ortamı ve adelet gelişmedikçe ekonomiyi düzeltemezsiniz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@