Ankara'da Keçiören ilçesindeki ikametinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun ile alakalı bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ümitcan Uygun hafta sonunda sosyal medyada uyuşturucu kullanırken çekilmiş görüntüleri ile gündeme gelmişti. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından dün yapılan operasyonla Ümitcan Uygun kaçmaya hazırlanırken yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca Ümitcan Uygun'un kaçmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle babası D.U. da gözaltına alındı.

ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI!

Ümitcan Uygun'un Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadesinin ardından hakkında savcılık tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanışmasına alenen özendirmek suçundan işlem yapıldı. Mahkemeye sevk edilen Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Baba D.U. ise emniyet ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI!

Ümitcan Uygun'un emniyet ifadesindeki ayrıntılar da kamuoyuna açıklandı. Buna göre emniyet ifadesinde Ümitcan Uygun, “Ben metamfetamin maddesini yalnızca bir defa kullandım. 3-4 yıldır herhangi bir uyuşturucu madde kullanmadım. Bu maddeyi Maltepe'deki bir pavyonda Kumsal takma adıyla çalışan bir bayandan aldım. Bu maddeyi kadınların nereden aldığını ben bilmiyorum. Uyuşturucu ticareti yapmıyorum.” dedi.

Sosyal medyada yayınlanan videonun yeni olmadığını söyleyen Ümitcan Uygun, “Bu video 3-4 yıl öncesine aittir. Arkadaşımla Kumsal isimli şahsın evine gittik. Kumsal bu maddeyi kullanıyordu. Bana da uzattı ve ben de içtim. Bana ilk defa mı kullanıyorsun diye sorunca hava atmak için daha önce çok sayıda uyuşturucu madde kullandığımı söyledim. Bu videoyu ben çektim ama sosyal medyada yayınlayan ben değilim. Kimin yayınladığını da bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

ALEYNA ÇAKIR DOSYASINDAN DA YARGILANABİLECEK!

Ümitcan Uygun uyuşturucu nedeniyle cezaevine gönderilirken Aleyna Çakır'ın ölümüne dair soruşturma da devam ediyor. Bulgular elde edilmesi halinde o dosya da dava konusu yapılacak.

isbilgisi.com