Albaraka Türk Katılım Bankası Kredileri (Konut, İhtiyaç, Taşıt) Güncel Faiz Oranları 2020

Albaraka Bankası’nın 2020 kredi faiz oranları, kredi seçeneklerine göre ve talep edilen kredi miktarına göre belirlenmektedir. Albaraka kredi faiz oranları kişinin başvuru yapmasıyla ve onaylanmasıyla banka tarafından belirlenmektedir. Fakat konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi almak için kişinin kendine uygun kredi paketini seçmesi de önemlidir.

KREDİ 26.04.2020 - 19:16 26.04.2020 - 19:16

Albaraka Bankası’nın müşteriye sunduğu kredi seçeneklerinden kendine uygun olanı seçen kişi başvuru yapmadan önce Albaraka internet sitesinde yer alan faiz oranı hesaplama uygulamasından talep ettiği vadeyi ve kredi miktarını girerek öğrenebilmektedir. Kişi, Albaraka Bankası’nın kredi seçeneklerinden kendisi için en uygun bulduğunu seçerek ve gerekli faiz kontrollerini sağlayarak başvuru yapma aşamasına geçebilmektedir. 

Albaraka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Bankası’nın kredi seçeneklerine başvurmak isteyen müşterinin öncelikle vade tercihine ve talep edeceği kredi miktarına karar vermesi gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için izlenecek farklı yollar bulunmaktadır. Kişi Albaraka Bankası’nın 7/24 müşteri hizmetleri destek hattını kullanarak bilgi alması ve başvuru yapması mümkündür. Ayrıca kişi, Albaraka internet adresinde bulunan başvuru formunu kullanarak da başvuruda bulunabilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kredi müşterileri ise dilerse Albaraka şubelerinden kendisine en yakın olana giderek başvuru işlemini tamamlayabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Albaraka mobil uygulamasını kullanan müşteriler diğer başvuru yollarını izleyerek de başvuru yapabilmektedir.

Albaraka Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Albaraka Bankası’nın kredileri için gerekli belge bulunmamaktadır. Kişinin başvurusunu şubeden gerçekleştirmek istemesi halinde T.C. kimlik belgesini yanında bulundurması yeterlidir. İnternet aracılığıyla başvuru yapmak isteyen kişilerin ise vermesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Albaraka bankasının herhangi bir kredi seçeneğinden yararlanmak isteyen müşterilerden talep ettiği bilgiler şu şekildedir:

•    Başvuru yapan kişinin T.C. Kimlik Numarası,
•    Başvuru yapan kişinin güncel biçimde kullandığı kişisel cep telefon numarası (Bilgilendirme, SMS gönderme ve ulaşım sağlama amacıyla bu bilgi müşteriden tahsil edilir),
•    Başvuru yapan kişinin aylık gelir bilgisi,
•    Başvuru yapan kişinin talep ettiği kredi miktarı ve vade tercihi yapılmalıdır.

Albaraka Kredi Seçeneklerinden Kimler Yararlanabilmektedir?

Albaraka kredi seçeneklerinden faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Kişinin Albaraka kredilerinden yararlanabilmesi için gerekli ilk ve en önemli koşul reşit olmasıdır. Bunun sebebi kişinin aylık gelir elde edebilmesi ve kendi kararlarını verebilmesidir. Ayrıca kredi talep eden kişinin aylık geliri de kredi miktarını belirleyen bir diğer önemli faktördür. Çünkü kredi sahibi olacak kişilerin Albaraka kredi faiz oranları ile beraber aldığı kredileri geri ödeyebilecek şartlarda olması bankanın aradığı bir özelliktir.

Albaraka ve diğer tüm bankalar, kredi talep eden kişinin devam eden bir davasının olup olmadığına, talepte bulunan kişinin kredi puanının ne kadar olduğuna ve daha pek çok finansal bilgilerine ulaşmaktadır. Ayrıca kişi kredi almak için tüm şartları sağlasa bile, kredi ödemelerini geciktirmesi halinde Albaraka’nın yasal işlem sürecine başlatma hakkı da her zaman saklı tutulur.

Albaraka Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Albaraka Bankası’nın kredi seçenekleri kişinin ihtiyacına yönelik çeşitli imkânlarla beraber sunulmaktadır. Albaraka, konut kredisinden taşıt kredisine, işyeri kredisinden bebek kredisine, deniz araçları kredisinden tatil kredisine kadar onlarca kredi seçeneğini müşteriye sunmaktadır. Bu kredi seçeneklerinden kişinin kendine uygun olanı seçmesi ve yararlanması için düzenlenen kredilerin özellikleri de birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Albaraka’nın Umre kredisi, Yabancıya konut kredisi, yurt hizmetleri kredisi, teknoloji kredisi, tadilat kredisi, sağlık kredisi, taşınma kredisi, seyahat kredisi, prefabrik kredisi, Motosiklet kredisi, konut kira kredisi gibi daha pek çok kredi seçeneği bulunmaktadır.

Albaraka Kredi Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Albaraka kredi başvuru sonuçları, kredi başvurusunda bulunan kişiye direkt şekilde banka tarafından bilgilendirilmektedir. Kişinin başvuruda bulunma esnasında verdiği şahsi cep telefon numarasını arayarak, SMS yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kişi dilerse detaylı bilgilere ulaşmak adına Albaraka şubelerine ulaşarak da kredi başvuru sonuçlarına erişebilmektedir. Ayrıca Albaraka kredi faiz oranını da kişi müşteri hizmetlerinden ya da şubelerden kontrol edebilmektedir.

Kaynak: isbilgisi.com