Ana Sayfa TEKNOLOJİ Akıllı Telefonların En Büyük Sorunu Pahalı Olması

Akıllı Telefonların En Büyük Sorunu Pahalı Olması

Akıllı telefonların en büyük sorunu pahalı olması MCW fuarında fiyatı 20 bin TL olan cihazlar tanıtıldı.

8
0
Paylaş

MWC 2019 etkinliğinde akıllı telefonların geleceği olarak görülen katlanabilir akıllı telefonlara yönelik en fazla merak edilenler tartışıldı. Fiyatı 20 bin TL’yi bulan bu pahalı telefonların yanı sıra Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold’un önünde büyük bir engel de bulunuyor.

Mobil Dünya Kongesi’nde adeta katlanabilir akıllı telefonlar damgasını vurmayı başardı. İspanya’da Barselona kentinde yapılan etkinlikte Çinli Huawei ile beraber Güney Koreli olan Samsung yeni çıkarmış olduğu telefonlarını sergiledi.

Hem Huawei hem de Samsung katlanabilir akıllı telefonlarını MWC  2019’da sergilerken aralarında sadece 10 metre bir mesafe bulunuyordu ve dört tarafı camla çerçevelenmiş şekildedir. Telefonlar özel bölümlerde sergileniyor ve katılımcılarda bu telefonları henüz deneyimleme imkanına sahip olmuyor.

Şu ana kadar yapılmış olan duyumlara baktığımız zaman Samsung Galaxy Fold’u ve Huawei  Mate X’i bu yıl ikinci çeyrekte satışa sunacak. Mate X satışa sunulacağı sırada 2610 dolar gibi bir fiyata, Galaxy Fold ise 1980 dolara satışa sunulacak. Bu fiyatlara ülkemizdeki fiyatlarda eklendiği zaman Galaxy Fold’un  ülkemizdeki satış fiyatının 15 bin TL civarında olacağı ve Mate X’in fiyatının ise 20 bin TL olacağı bekleniyor. Yalnız bu fiyatlara geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de de yayımlanan ve ÖTV oranını yükseltmeye yönelik olarak hazırlanmış kanundaki oranlar dahil edilmemiştir. Yeni kanuna göre 2.400 TL’yi aşmış olan telefonların ÖTV oranlarında %50’ye kadar artık görülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here