Akbank kredili mevduat hesabı açmak için Akbank’ta hesabı olanların tüm bankacılık kanallarından başvuru yapması mümkün.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank’ta kredili mevduat hesabı açmak için Akbank müşterilerinin aşağıdaki kanallardan birisini kullanması yeterli:

Akbank şubeleri, Akbank internet bankacılığı, Akbank internet sitesi, Akbank mobil şube, Akbank telefon bankacılığı şubesi,Müşteriler bu nallardan vadesiz hesaplarına kredili mevduat hesabı bağlanmasını talep edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirler.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Kimler Açabilir?

Akbank’ta kredili mevduat hesabı açabilecek kişilerin Akbank nezdinde halihazırda vadesiz mevduat hesaplarının olması gerekmektedir. Açılacak olan Akbank kredili mevduat hesabı vadesiz hesabın yanında çalışır ve borcu doğrudan vadesiz hesaba yansır.

Diğer yandan normal şartlarda kredili mevduat hesabı bir kredi hesabı da olduğu için ancak 18 yaşından büyüklere açılır. Diğer yandan çalışmasalar bile 18 yaşından büyük üniversite öğrencilerinin hesabına kredili mevduat hesabı bağlanmaktadır.

Akbank Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Akbank’ın kredili mevduat hesabı öncellikle müşteriler acil nakit sıkıntısı yaşaması halinde yardıma koşan bir hesaptır. Bu hesap bir ihtiyaç kredisi hesabı değildir. Bu sebeple limiti yüksek bile olsa bu hesaptan uzun süre sonra ödemek üzere para çekilmesi doğru değildir.

Doğru kullanılması halinde kredili mevduat hesabı özellikle hesaba bağlı otomatik ödemelerin zamandı ve son ödeme gününden önce ödenmesi için hazır kredi hesabı niteliğinde çalışır. Diğer yandan kredili mevduat hesabı özellikle emekliler için maaş gününden 1-2 gün önce yaşayabilecekleri acil nakit ihtiyaçları için de kurtarıcı bir hesap olabilir. Kredili mevduat hesabı günlük faiz işlediğinden 1-2 gün sonra bakiye kapatıldığında yüksek faiz işlemez.

Akbank Kredili Mevduat Hesabına Uygulanan Faiz Oranları Nedir?

Akbank’ta kredili mevduat hesabı açanlara uygulanan faizler günlük faizdir. Başka bir değişle kredili mevduat hesabından çekilen para 30 güne kadar istenilen zaman ödenebilir ve ne kadar erken ödenirse o kadar daha az günlük faiz işler. Örnek olarak farklı günlerde ödenen aynı tutardaki KMH kullanımının ödeme tutarları aşağıdaki gibi olur:

Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 1 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.501,49 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 3 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.502,99 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 7 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.506,00 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 10 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.508,24 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 15 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.512,00 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 20 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.515,74 TL ödenecektir. Kredili mevduat hesabından çekilen 1500 TL paranın 30 gün sonra ödenmesi durumunda faiz ile beraber 1.523,24 TL ödenecektir. 

Kredili Mevduat Hesabı Limitleri Nelerdir?

Akbank’ta kredili mevduat hesabı açanların hesap limitleri bankaca ve aynı zamanda hesap açan kişinin talebine göre belirleniyor. Normal şartlar altında banka kişinin kredi limitine yaklaşmadığı sürece kredili mevduat hesabı limit arttırma taleplerine olumlu cevap veriyor. Diğer yandan Akbank kredili mevduat hesabı limitinin aylık düzenli ödemeleri kapsayacak kadar olması yeterli.

isbilgisi.com