Akaryakıtta Zam Furyası! Motorine İkinci Zam Resmen Açıklandı!

Türkiye'de akaryakıt zamlarına devam ediliyor. Dün gece yarısı benzinin litre fiyatına 17 kuruş, motorinin litre fiyatına 16 kuruş zam yapılmıştı. Bugün ise Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) motorine bir zam daha yapıldığını ilan etti. Motorine ne kadar zam yapıldı?

EKONOMİ 05.11.2020 - 16:45 05.11.2020 - 16:45

Türkiye'de akaryakıt ürünlerinda zam furyası devam ediyor. Dün gece yarısından itibaren hem benzinin litre fiyatına hem de motorinin litre fiyatına zam yapılmıştı. Araç sahipleri daha yeni yapılan zammın farkına bile varamadan motorine ikinci bir zam geldi.

MOTORİNE ZAM RESMEN AÇIKLANDI!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 10 kuruş zam yapıldı. Motorine gelen bu zamla beraber iki günde yapılan toplam zam fiyatı litre başına 26 kuruş oldu.

Dünya petrol piyasasında bugün fiyatlarda bir miktar düşüş gerçekleşti. Brent petrolün varili 41 dolardan satılırken hafta başında bu fiyat 37 dolardı. Öte yandan dolar kurunda da yükseliş trendi devam ediyor. Her iki fiyat yükselişi de akaryakıt ürünlerinde Türkiye'de maliyeti arttırıyor. Bu nedenle zam gerensinimi lüzumlu hale geliyor.

BENZİNE YENİ ZAM YAPILACAK MI?

Motorine gelen zammın ardından gözler benzin fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına çevrildi. Şu ana kadar benzin fiyatlarına zam yapıldığına dair bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak sektör temsilcileri yarın fiyatların takip edileceğini ve benzine de ikinci bir zammın çok uzak olmadığını söylediler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@