Akaryakıtta Gündem Dev İndirim! Benzinin Litre Fiyatına Büyük İndirim Geliyor!

Küresel petrol piyasalarında petrol fiyatlarındaki değişim ve dolar kurunun ciddi anlamda düşüş göstermesi neticesinde akaryakıt maliyetlerinde önemli miktarda azalma meydana geldi. Sektör uzmanları tarafından yapılan hesaplamalarda ise benzinin litre fiyatına indirim yapılması gerektiği ortaya çıktı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bugün benzinin litre fiyatına dev bir indirim açıklayacak.

EKONOMİ 16.11.2020 - 09:02 16.11.2020 - 09:02

Türkiye'de ekonomik gelişmeler son günlerde vatandaşların lehine olacak yönde ilerliyor. Son haftalarda akaryakıt fiyatları ile alakalı olarak sürekli yapılan zamlara bu sefer indirim gerçekleştirilecek. Sektör uzmanları tarafından verilen bilgilere göre maliyetlerde gerçekleşen düşüşlerin fiyatlara yansıtılacağı bildirildi.

PETROL FİYATLARINDA İSTİKRARSIZ FİYATLAMA

Küresel petrol piyasalarında brent petrol şu anda 43 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınının yeniden etkisini hissettirmesi ve ekonomilerin yine kapanabileceği ihtimalleri petrol fiyatlarının oldukça istikrarsız bir şekilde fiyatlanmasına yol açıyor.

Öte yandan Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur olan dolar kurunda meydana gelen düşüş de araç sahibi vatandaşların cebine olumlu yansımaya başlıyor. Dolar ile satın alınan petrol ürünlerinde Türk lirası cinsinden maliyet düşüşü gerçekleşti.

DEV İNDİRİM BUGÜN AÇIKLANACAK

Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre yapılan hesaplamalarda benzinin litre fiyatına 32 kuruş indirim yapılması gerektiği çıktı. Bu indirim ile alakalı olarak resmi açıklamayı saat 16:00 sularında Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yapacak.

MOTORİN İNDİRİMİ YOLDA!

Benzine gelecek olan dev indirimbu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak. Ayrıca bu hafta bir indirim de motorine yapılması bekleniyor. Motorin indirimini dolar kurundaki fiyatlama belirleyecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@