Akaryakıtta Büyük İndirim Bekleniyor! Benzin 5 Liranın Altına İnecek! Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Olacak?

Petrol fiyatlarında yaşanan ani düşüşün ardından akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirimin yolda olduğu ifade edildi. Araç sahiplerine müjdeli haber sektör yetkililerinden geldi. Bu gece geçerli olmak üzere benzin ve motorine büyük indirim yolda!

EKONOMİ 22.04.2020 - 10:02 22.04.2020 - 10:02

Petrol piyasasında yaşanan büyük çöküş, akaryakıt fiyatlarında da kendisini göstermeye başladı. ABD’de petrolün 0 doların altına inmesi ve eksi fiyatlara düşmesi tarihi bir rekor olarak isimlendiriliyor. Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının belirlenmesi için brent petrol esas alınıyor. Yaşanan gerilemeden brent petrol fiyatları da nasibini aldı. Bu süreçte 15 dolara kadar gerilediği açıklandı. Yaşanan gerilemenin pompa fiyatlarında kendisini göstermesi bekleniyor.

Sektör yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmelere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte indirimin beklendiği ifade edildi. Son zamanlarda gerçekleştirilen en büyük indirimin yapılması planlanıyor. Tahminlere göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorin fiyatlarında 41 kuruş, benzin fiyatlarında ise 31 kuruş indirim bekleniyor.

Benzin 5 Liranın Altına Düşecek!

Dün yapılan 5 kuruşluk indirimin ardından bugün de yapılması muhtemel indirimin ardından arka arkaya indirim yapılmış olacak. Fiyatlara da yansıyacak bu indirimlerin ardından benzin fiyatlarında son 3 günlük süre zarfında toplam 44 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor. Uzun zaman sonra benzin ilk kez 5 liranın altına düşecek.

Fiyatlar dağıtım şirketlerine ve rekabete göre değişiklik gösterirken benzinin litre fiyatı şimdilerde İstanbul’da 5.18 liradan, Ankara ve İzmir’de ise 5.29 liradan işlem görüyor.

Motorinin litre fiyatı ise İstanbul’da 5.22 lirayken, Ankara ve İzmir’de 5.29 lira olarak açıklandı. Yapılacak indirimler araç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

isbilgisi.com