Akaryakıta Çifte İndirim Resmen Açıklandı! Benzin Ve Motorine Ne Kadar İndirim Yapıldı?

Küresel petrol piyasalarında yaşanan fiyat çöküşü Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına zam indirim olarak yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) hem benzine hem de motorine çifte indirim yapıldığı resmen açıkladı. Benzin ve motorine ne kadar indirim yapıldı?

EKONOMİ 02.11.2020 - 17:26 02.11.2020 - 17:26

Küresel petrol piyasalarında son haftalarda devam eden fiyatlama krizi Türkiye'de araç sahibi vatandaşlara indirim olarak yansıdı. Brent petrolün varil fiyatı 44 dolardan 37 dolara kadar düşerken petrol üreten ülkelerin üretim kısıntısı konusunda yeniden anlaşmazlığa düşmeleri ve dünyada koronavirüs salgınının petrol talebinde yine azalmaya yol açması petrol fiyatlarına büyük bir darbe indirdi. Petrol piyasalarında fiyatların düşüşünün devam etmesi öngörülüyor.

EPGİS AKARYAKIT İNDİRİMİNİ RESMEN DUYURDU!

Dünyada petrol fiyatlarında gerileme olurken bu Türkiye açısından dolar kurundaki yükselişe rağmen olumlu bir gelişme olarak piyasalara yansıdı. Türkiye'de akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını hesaplayarak açıklayan kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşverenler Sendikası (EPGİS) hem motorine hem de benzine indirim yapıldığını resmen açıkladı.

BENZİN VE MOTORİNE NE KADAR İNDİRİM YAPILDI!

EPGİS tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Türkiye'de benzinin litrefiyatında 16 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 12 kuruş indirime gidildiği resmen duyuruldu. Bu indirimler bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak ve vatandaşlar indirimli fiyatlardan benzin ve motorin alabilecekler.

AKARYAKIT FİYATLARINA DEV İNDİRİMLER GELEBİLİR?

Öte yandan petrol sektörünün temsilcilerinin yaptıkları son değerlendirmelere göre petrol piyasasındaki fiyatlama krizinin çok daha fazla derinleşecek. Özellikle pandemi etkisiyle talebin azalması ve üretim anlaşmazlığı fiyatların yeniden 30 doların altına çekilmesine neden olabilecek. Böyle bir fiyatlamanın olması durumunda Türkiye'de benzin ve motorin fiyatlarına dev indirimler gündeme gelecek.

Ekonomi haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@