Akaryakıt Fiyatlarına Zam Üstüne Zam! Benzin ve Motorin İçin Fiyatlar Yeniden Artabilir!

Akaryakıt fiyatlarında son iki aydır ortaya çıkan dalgalanma tartışmalara neden oldu. Bugün sektör temsilcileri tarafından gelen bilgiler eşliğinde yeni bir çifte zammın daha kapıda olduğu belirtildi.

EKONOMİ 16.05.2020 - 21:07 16.05.2020 - 21:07

Akaryakıt sektöründe meydana gelen hareketlilik son zamanlarda pek çok araç sahibinin kafasını karıştırdı. En son dün benzin ve motorin fiyatlarına çifte zam gelmişti. Pompada da görülen benzinin litre fiyatına 9, motorinin litre fiyatına 11 kuruş zam geldi. Bunun ardından henüz bir gün bile geçmemişken sektör yetkilileri tarafından yeni bir açıklama geldi. Benzin ve motorin fiyatlarına yeni zam beklentisinin gündemde olduğu belirlendi.

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında meydana gelen dalgalanmanın yanı sıra dolar kurunda meydana gelen baskı nedeniyle akaryakıt fiyatları neredeyse her gün değişmeye devam ediyor. Son iki aydır sürekli değişen rakamlar araç sahiplerinin kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Yeni Zam Yolda!

Akaryakıt sektörünün sözcüleri tarafından gelen son bilgiler çerçevesinde Pazartesi gecesini Salı gününe bağlayan 19 Mayıs tarihinde pompalarda geçerli olmak üzere yeni bir zammın gelebileceği ifade edildi.

Yeni beklentiye göre benzinin litre fiyatına 13 kuruş, motorine ise 11 kuruş zammın beklendiği ifade edildi. Zam haberi kısa sürede araç sahiplerinin arasında yayılırken, vatandaşlar arka arkaya gelen zamlardan şikayetçiler.