Akaryakıt Fiyatlarına Büyük Zam Geliyor! İşte Benzin Ve Motorine Yapılacak Zam Miktarları!

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen son gelişmelerin ardından Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında değişim yapılması gündeme geldi. Benzin ve motorinin litre fiyatına yapılan hesaplamalar gereği 22 Haziran'ı 23 Haziran'a bağlayan gece yarısı zam yapılacak.

EKONOMİ 19.06.2020 - 22:04 19.06.2020 - 22:04

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen gelişmeler petrol fiyatlarında dalgalanmaları beraberinde getirdi. Petrol üreten ülkeler arasında üretim kısıtlamasına yönelik varolan anlaşma ile petrol fiyatları yükseliş grafiğini sürdürüyor.

AKARYAKIT FİYATLARINA ZAM YAPILACAK

Brent petrolün varili 42 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. Dolar kurunda da meydana gelen yükselişler neticesinde Türkiye'de bir süredir fiyatı değişmeyen akaryakıt fiyatlarına zam yapılması gündeme geldi.

Akaryakıt sektörü uzmanlarının yaptığı fiyat hesaplamalarına göre Türkiye'de 22 Haziran Pazartesi'yi 23 Haziran Salı gününe bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla benzin ve motorin fiyatlarına zam yapılacak.

BENZİNE 20 KURUŞ MOTORİNE 15 KURUŞ ZAM

Benzin ve motorine yapılacak olan zamların miktarları da belli oldu. Buna göre benzinin litre fiyatına 20 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 15 kuruş zam yapılacak.

Benzin ve mootorine yapılacak olan zamlar 22 Haziran Pazartesi günü EPGİS tarafından resmen açıklanıp aynı gece uygulamaya koyulacak.

isbilgisi.com