Akaryakıt Fiyatlarına Bir Gün Arayla Yeni Zam! Benzinin Litre Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Benzine gelen hafta başındaki zammın ardından üzerinden birkaç gün geçmişken bugün yeni bir zammın daha geldiği belirlendi. Benzin fiyatlarına 12 kuruş yeni zam gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak.

EKONOMİ 24.06.2020 - 17:40 24.06.2020 - 17:40

Benzin ve motorin fiyatlarına hafta başında gelen zam sonrasında pek çok araç sahibi olumsuz etkilenmişti. Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren zam çifte zam olarak ifade edilmiş ve hem benzine hem de motorin fiyatlarına zam gelmişti.

Henüz yeni zamma alışamayan araç sahipleri yeni bir zam haberinden daha etkilendiler. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine yeni bir zam daha geldiği açıklandı.

Benzinin Litresine Ne Kadar Zam Gelecek?

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 12 kuruş zam yapılacağı açıklandı. Benzinin litre fiyatı en son gelen zamlarla birlikte İstanbul’da 6.39 liradan satılırken Ankara ve İzmir’de ortalama olarak 6.46 liradan satılıyor.

Benzine gelen bir hafta içerisindeki ikinci zam araç sahipleri tarafından tepkilere neden oldu. Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında yaşanan toparlanma, doların yükselişi ile birlikte fiyatları baskıladığı ve etkilediği ifade ediliyor.

isbilgisi.com