Akaryakıt Fiyatları Gece Yarısı Zamlandı! Peki Benzin ve Motorin Fiyatları Kaç Lira Oldu?

Akaryakıt fiyatlarına gelen çifte zammın ardından pek çok kişi benzin ve motorin fiyatlarının son halini merak ediyorlar. Gece yarısı pompalarda geçerli olan fiyatlar açıklandı.

EKONOMİ 23.06.2020 - 09:30 23.06.2020 - 09:30

Salgın döneminde yaşanan piyasa dalgalanmaları akaryakıt fiyatlarını da derinden etkiledi. Son aylarda fiyatlarda yapılan değişiklikler araç sahiplerinin kafalarını karıştırmaya devam ediyor. Bu süreçte yeni zamlarda eklenmeye devam ediyor. Küresel petrol fiyatlarında yaşanan değişimler, doların baskısı ve daha fazlası bu süreçte benzin ve motorin fiyatlarına gece yarısından itibaren yeni zamların gelmesine neden oldu. Benzinin litre fiyatı 24 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 23 kuruş zamlandı.

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar aynı zamanda dağıtıcı firmaların aralarındaki rekabet sonrasında da küçük değişikliklere neden olabiliyor. Şimdilerde milyonlarca araç sahipleri benzin ve motorin fiyatlarında nasıl değişiklikler yapıldığı ve güncel fiyatların ne olduğu merak konusu oldu.

Benzin Fiyatlarının Güncel Durumu

Ankara’da benzinin litresi 6.21 liradan satılırken zamlar sonrasında 6.45 lira olması bekleniyor. İstanbul’da 6.15 liradan satılırken zamlarla birlikte 6.39 liraya çıktı. Ardından İzmir’de eski fiyatı 6.21 lira iken şimdilerde 6.45 liraya yükselecek.

Motorin Fiyatlarında Son Durum

Motorin fiyatlarına da gelen zam sonrasında Ankara’da ortalama olarak 5.71 liradan satılan litre fiyatının 5.94 lira olduğu açıklandı. Ardından İstanbul’da güncel fiyatlar 5.66 liradan 5.89 liraya çıktı. İzmir’de ise 5.74 liradan 5.97 liraya yükseldiği belirlendi.

Fiyatlar şehirler arası rekabet ve dağıtıcı firmaların arasındaki farklılık sonrasınd aufak değişimler geçirebilir. 

isbilgisi.com