AK Parti'den İstifa Ettiği İddia Edilen Berat Albayrak'ın Babası Sadık Albayrak'tan Açıklama! Sadık Albayrak Kimdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın Ak Parti üyeliğinden istifa ettiği iddiaları üzerine Sadık Albayrak yazılı bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok uzun yıllardır dostlukları bulunan Sadık Albayrak hakkında çıkan istifa iddialarını reddetti. Sadık Albayrak kimdir?

GÜNDEM 12.11.2020 - 10:39 12.11.2020 - 10:39

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu istifayı kabul etmesinin ardından kamuoyunda çok sayıda iddia gündeme getirildi. Bu iddialardan birisi de Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın AK Parti üyeliğinden istifa ettiği şeklindeydi. Kamuoyunda yüksek sesle dillendirilen bu istifa iddialarının ardından Sadık Albayrak yazılı bir açıklama yaparak hakkında ortaya atılan iddiaların gerçek olmadığını ilan etti.

SADIK ALBAYRAK İDDİALARI YALANLADI!

Sadık Albayrak yapmış olduğu yazılı açıklamasında, “60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler tanık olmuştur. Çocuklarımı ömrümü adadığım kutsal bir davanın birer neferi olarak helal lokmayla yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyetlere büyük bir emekle hizmet ettiler. Ben onlardan razıyım Allah da razı olsun.” dedi.

Açıklamasının devamında Sadık Albayrak, “Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında alçakça iftiralar ve karalamalar gündeme getirilmekte ve haysiyet cellatlığı yapılmaktadır. Bu asla kabul edilemez ve vicdandan, onurdan, izandan, insaftan, ahlaktan yoksun bir durumdur. Bizler dünyevi makam ve mevkilere önem veren insanlar değiliz. Duruşumuz ve fikirlerimiz memlekete hizmetten başka herhangi bir amaç barındırmamıştır ve barındırmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'NİN VE ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ

Açıklamasının son bölümünde ise Sadık Albayrak, “Bir dava partisi olarak gördüğüm ve üyesi olmakla gurur duyduğum AK Parti'nin ve her zaman “Nur-u Aynım” dediğim kıymetli dostum muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında “ölümüne ölümüne” duygusuyla bütün bir aile olarak dimdik durmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Emperyal güçler ve onun yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere tüm millet düşmanlarının karşısında alnımız ak, başımız dik durmayı sürdüreceğiz. Masa başlında uydurdukları fitnelerle gazetecilik yaptıklarını zanneden ve zihni kirden görünmez olmuşların fitne hevesleri kursaklarında kalacaktır.” şeklinde konuştu.

SADIK ALBAYRAK KİMDİR?

1942 yılında Trabzon'un Of ilçesi Yenice köyünde doğmuştur. 1962 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'ne girmiştir. 1964 yılında ise İstanbul Sultanahmet Camii kürüs vaizliği yapmaya başlamıştır. İslam Medeniyet Vakfı'nın kurucusudur. 1970 yılından sonra Sadık Albayrak İstanbul Müftülüğü'ne bağlı Şeriyye Sicilleri Arşivi'nde 8 yıl uzman olarak çalışmıştır. 1977 seçimlerinde ise MSP'den Trabzon Milletvekili adayı olan Sadık Albayrak seçilememiştir. 1981 yılında bir kitabı nedeniyye yargılanmış ve 1982-1983 yıllarında 9 ay Silivri Kapalı Cezaevi'nde hapis yatmıştır. 1996 yılında İstanbul Büyükşehir belediyesi kültür danışmanı olmuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Sadık Albayrak yaşamı boyunca 40 kitap yazmıştır.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@