AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin siyasi gündemini yorumlayan Numan Kurtulmuş muhalefetin erken seçim taleplerini de değerlendirdi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli seçimlerinin 2023'te, yerel seçimlerin de 2024'te yapıalcağını söyleyen Numan Kurtulmuş, “Muhalefet kendisine bir siyaset alanı oluşturmayı istiyor. Bunun için de hükümet karşı bloğu sıklaştırmaya çalışıyorlar. Erken seçimi ön plama çıkararak kendilerince yeni bir sistem teklifini gündeme getirebilecekler bir zemin oluşturmayı amaçlıyorlar. Türk siyasi tarihinde erken seçim tartışmaları daima muhalefet tarafından dile getirilmiştir. Ancak erken seçim kararının alınabilmesi için bazı rasyonel şartların gerçekleşmiş olması gerekir.” dedi.

ERKEN SEÇİM İÇİN BAZI ŞARTLARIN OLUŞMASI GEREKİR!

Erken seçim açıklamasına devam eden Numan Kurtulmuş, “Erken seçim ne zaman olur? Eğer hükümet yasal birdeğişiklik yaparken zorlanırsa, sayısı yetmezse erken seçim olur. Parlamentodaki çoğunluklar hükümet için tehlikeye girmişse erken seçim olabilir. Bunların hangisi şu anda Türkiye'de var?” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin gerçek gündeminde erken seçim olmadığını söyleyen Numan Kurtulmuş, “Türkiye'de bir hükümet sorunu yoktur. Hatta her dönemkinden dahi güçlü bir hükümet görev başındadır. Bu hükümet yeniden güçlü Türkiye hedefi ile çalışmaya devam etmektedir. Böyle bir ortamda kalkıp erken seçim tartışması yapmak zaman israfıdır.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com