2023 Cumhrubaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala Ak Parti  tarafından bir takım değişiklikler yapılmaya başlandı. 14 Mayıs tarihinde yapılması planan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili çalışmalar hızla devam ederken Ak Parti tarafından bir hamle geldi. Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kocaeli ve Mersin illerinde il başkanlarının değişikliği sağlandı. 5 İlde meydana gelen değişiklik sonrası görevden alınan başkanların yerine yeni başkanlar atandı. 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin çevre 10 ilde büyük bir yıkıma neden olmasının ardından birçok kişi bu depremin seçim tarihini erteleyip ertelemeyeceğine merak ediyordu. Meydana gelen can kaybı ve göç etmek durumunda kalan vatandaşlar göz önünde bulundurulduğunda birçok kişi seçimin ertelenmesini beklerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında  "Şunu iyi bilin ki bu millet, inşallah vakti geliyor, 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır. Asla bu tür kuru sıkı atanlara da prim vermeyecektir." ifadelerini kullandı.

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

5 İL BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI!

secimlere-az-bir-zaman-kala-kritik-hamle-ak-15669167_8724_m

2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde 14 Mayıs tarihini net olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimle ilgili hazırlıklara devam ederken 5 ilde il başkanları görevden alınarak yerine yeni il başkanları atandı. Yapılan yeni atamalar doğrultusunda Erzurum İl Başkanlığına İbrahim Küçükoğlu, Gümüşhane İl Başkanlığına Mehmet Emin Erdoğdu, Giresun İl Başkanlığına Mete Bahadır Yılmaz, Kocaeli İl Başkanlığına Şahin Talus ve Mersin İl Başkanlığına Adem Aldemir'in ataması sağlandı.