AK Parti Eski Milletvekili Burhan Kuzu Vefat Etti! Burhan Kuzu Kimdir?

Türk siyaseti bu sabah gelen acı haberle şok oldu. AK Parti'nin kurucuları arasında bulunan ve üç dönem de AK Parti Milletvekili olarak TBMM'de yer alan Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti. Bir süre önce koronavirüse yakalanan Burhan Kuzu hastanede tedavi altındaydı. Burhan Kuzu'nun vefat haberi siyaset dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılandı. Burhan Kuzu kimdir?

GÜNDEM 01.11.2020 - 09:40 01.11.2020 - 09:40

Türk siyaseti güne şok eden bir ölüm haberi ile başladı. Siyasetin renkli simalarından olan AK Parti Kurucu ve eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu yakalandığı koronavirüs hastalığı nedeniyle 65 yaşında hayatını kaybetti.

İKİ HAFTADIR KORONAVİRÜS TEDAVİSİ GÖRÜYORDU!

Burhan Kuzu'nun yaklaşık iki hafta önce koronavirüse yakalandığı ve hastanede tedavi altına alındığı bildirildi. Tedavinin ilk haftasında durumu gayet iyi olan Burhan Kuzu son hafta da ağırlaştı. Nefes almakta güçlük çeken Burhan Kuzu bu sabah saat 4'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

SAĞLIK BAKANI DOĞRULADI!

Burhan Kuzu'nun vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da doğruladı. Fahrettin Koca bir mesaj yayınlayarak, “Saygın siyasetçimiz ve hukukçu ağabeyimiz Prof. Dr. Burhan Kuzu'yu kaybettik. 17 Ekim'den itibaren koronavirüs tedavisi görüyordu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabır diliyorum.” dedi.

BURHAN KUZU KİMDİR?

1955 yılında Kayseri'nin Develi ilçesinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitiren Burhan Kuzu akademik çalışmalarına devam etmiş ve profesötlük ünvanına kadar yükselmiştir. Anayasa Hukuku konusunda Türkiye'nin önde gelen akademik hukukçularındandır. Fransa'nın dünyaca ünlü Sorbonne Üniversitesi'nde de çalışmıştır. 2001 yılında AK Parti'nin kurucuları arasında yer alarak siyasete adım atmıştır. 22,23 ve 24. dönem İstanbul milletvekilliği yapmıştır. Ayrıca bu dönemlerde TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@