Türk siyasetinde son dönemlerde meydana gelen tartışmalar mahkeme koridorlarına yansımaya başlayacak. AK Parti son günlerde yaptıkları açıklamalar ile tepkileri üzerine çeken 3 kişi hakkında radikal bir karar aldı. Bu karara göre Türkiye'nin 81 ilinde bu 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

AK PARTİ 3 İSİM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK!

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, gazeteci Can Ataklı ve CHP'li Fikri Sağlar için 81 ilde Ak Parti teşkilatları suç duruyusunda bulunacaklar. Yapılan açıklamaların suç teşkil ettiğini iddia eden AK Partililer bu 3 ismin de ilgili sözlerinin hesabını hukuk önünde vermelerini istiyorlar.

İLKER BAŞBUĞ NE DEMİŞTİ!

Türkiye'ye geçtiğimiz yıllarda Genelkurmay Başkanı olarak hizmet eden İlker Başbuğ yaptığı açıklamada, “Adnan Menderes 25 Mayıs 1960 günü Eskişehir'de erken seçim tarihini açıklamış olsaydı 27 Mayıs askeri darbesi çok büyük bir ihtimalle gerçekleşmezdi.” demişti. Bu sözler kamuoyunda oldukça tartışılırken hükümete seçime gitmezse darbe iması yapıldığı iddia ediliyor.

FİKRİ SAĞLAR'IN SKANDAL SÖZLERİ!

CHP'li Fikri Sağlar geçtiğimiz günlerde bir canlı yayında başörtüsü ile alakalı açıklamalarda bulunmuştu. Fikri Sağlar, “Ben başörtülü bir hakimin karşısına çıkıp yargılansam onun adaletli bir karar vereceğine dair büyük bir kuşkum olur” demişti. Fikri Sağlar'ın bu açıklaması CHP'den dahi tepki topladı.

isbilgisi.com