Ekonomik alanda yaşanan olumsuz gelişmeler, her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de yüksek oranlı zamların ortaya çıkmasına sebep oldu. Hali hazırda zorlu ekonomik şartların olumsuz getirileri ile mücadele etmek durumunda olan vatandaşlar, bir de okul masraflarının artması ile birlikte çocuklarını okutmakta güçlük çekmeye başladılar. Bu durum karşısında bütçesine destek arayışı içerisine giren vatandaşlara pek çok farklı noktadan ödeme hizmeti haberi gelirken son destek müjdesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. 

Ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için pek çok farklı kategori altında sosyal yardım modeli geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yayınlamış olduğu son duyurusunda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını hedef aldığını ifade etti. Bu kapsamda okuyan çocukların eğitim düzeyleri fark etmeksizin ödeme yapılacağını belirten bakanlık, yardım hizmetinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN EĞİTİM DESTEĞİ!

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligindan-ebeveynlere-destek-mujdesi-okula-giden-cocuk-basina-161 (2)

Geliştirdiği sosyal yardım modelleri aracılığı ile ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca vatandaşın bütçesine destek olan ek olarak fiziksel yardım hizmetleri de sunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son dönemlerde giderek ağırlaşan ekonomik şartlar çerçevesinde desteğe ihtiyaç duyan ihtiyaç sahipleri tarafından yakından takip edilen kurumların başında yer aldı. Gıdadan barınmaya, giyimden sağlığa pek çok farklı kategoride hizmet sunan bakanlık, bu kez de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için eğitim desteği vereceğini bildirerek vatandaşların yüzlerini güldürdü. 

Eğitim desteği kapsamında ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine destek olacağını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, güncel destek tutarını 1611 TL olarak belirledi. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NIN EĞİTİM DESTEĞİNE NEREDEN BAŞVURU YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 1611 TL’lik eğitim desteğine, e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapılmaktadır. Ödemeler, PTT şubelerine yatırılmaktadır.