Geride bırakmış olduğumuz senenin eylül ayında yükselişe geçen dolar kuru, diğer kurları ve altın piyasasını da kısa süre içerisinde etkisi altına aldı. Hızla yükselmeye başlayan döviz kurları ile altın fiyatları, yapılan tüm müdahalelere rağmen istenilen seviyelere gerileyemedi ve aralık ayının ortasına gelindiğinde tarihi rekorlara imza attı. Bu durum, gündelik hayatın günden güne pahalılaşmasına ve dolayısı ile de sabit maaşlı vatandaşların dar boğaza düşmelerine sebep oldu. 

2021 yılının son çeyreğinde yaşanan ve yeni döneme kadar uzanan olumsuz ekonomik gelişmeler, yeni yılda açıklanan FED faiz artırımı kararları, resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, devam eden çip krizi, yaşanan tedarik problemleri ve daha pek çok faktör çerçevesinde iyice içinden çıkılmaz bir hale geldi. Bu durum karşısında artan maliyetler, özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların en temel gereksinimlerine dahi ulaşamamalarına sebep oldu. 

Sene başından bu yana pek çok faktör çerçevesinde yükselmeye devam eden enflasyon, kamu kurumlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlar konusunda harekete geçirdi. Vatandaşların temel gereksinimlerinden mahrum kalmamaları gerektiğini savunan hükümet yetkilileri, bu kapsamda pek çok farklı başlık altında destek kampanyaları geliştirdi. İhtiyaç sahiplerine nakdi yardımlarda bulunan kurumların başında ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yer aldı. 

Her dönemde olduğu gibi yeni dönemde de ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yeni bir modelin daha duyurusunu yaptı. Yeni destek modeli kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocukları için nakdi yardım yapılacağını belirten bakanlık, ayrıntıları vatandaşlar ile paylaştı. 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EĞİTİM YARDIMI EKİM 2022

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-duyurdu-ogrencilere-1611-tl-tutarinda-destek-verilecek-basv (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocukları için yeni bir destek modeli geliştirdiğini duyurdu. Destek modeli kapsamında ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine nakdi yardımın yapılacağını belirten bakanlık, güncel yardım tutarını bin 611 TL olarak açıkladı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EĞİTİM YARDIMI BAŞVURUSU EKİM 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocukları için geliştirmiş olduğu bin 611 TL’lik eğitim desteğinden yararlanmak için e- devlet sistemi üzerinden online olarak başvuru yapılabilmektedir.