Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 81 İlde 817 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! İşte Başvuru Tarihleri Ve Şartları!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün yayımlanan resmi ilan ile bakanlığın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 817 sözleşmesi personel alımı yapılacağını duyurdu. Kimler iş başvurusunda bulunabilir? Başvurular ne zaman nereye yapılacak? İşte merak edilen detaylar...

İŞ İLANLARI 06.11.2020 - 13:37 06.11.2020 - 13:37

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş arayanlara kadro müjdesi verdi. Bugün yayımlanan resmi ilana göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatlarında görevlendirilecek 817 sözleşmeli personelin alımını yapacak. İşealınacak olan personeller Türkiye'nin 81 ilinde belirlenen kadrolarda görevlendirilecekler.

BAŞVURU NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

817 sözleşmeli personelin işe alımı hakkında bilgilendirme yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adayların iş başvurularını 9 Kasım 2020 ile 19 Kasım 2020 tarihleri arasında yapabileceklerini duyurdu. Bu başvurular tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Personel Daire Başkanlığı tarafından alınacak başvurular bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurulacak kadrolar için talep edilecek olan öğrenim belgeleri e-devlet'ten temin edilip başvuru sırasında doldurulacak formda öğrenim belgesi alanına yüklenilecek.

İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 817 sözleşmeli personelin işe yerleştirilmeleri ile alakalı olarak da uygulanacak esasları açıkladı. Buna göreilk olarak KPSS puanına dikkat edilecek. Başvuru yapan adaylar arasından alıanacak personel sayısnın iki katı kadar aday sınava davet edilecek.

Daha sonra ilan edilecek olan tarihte sözlü sınav yapılacak. Sınav sonuçlarında asil listede yer alan adaylara tercih imkanı tanınacak. Bu adaylar en fazla 10 tercih yapabilecekler. Ayrıca tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediklerini de belirtecekler. Buna göre kadrolara yerleştirmeler yapılacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

-Sosyal Çalışmacı

-Sosyal Çalışmacı (Kadın)

-Psikolog

-Psikolog (Kadın)

-Çocuk Gelişimcisi (Kadın)

-Fizyoterapist

-Diyetisyen

-Hemşire (Kadın)

-Büro Personeli

-Diğer Sağlık Personeli

-Destek Personeli

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı alıyor olmamak

-65 yaşını bitirmemiş olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-İlgili KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak

Kamu personel alımı haberlerini anlık olarak takip etmek isterseniz:

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@