Türkiye'de milyonlarca vatandaş KPSS maratonundan çıkarak kamu personeli olmak için tercih işlemlerinin başlamasını bekliyordu. 2020 KPSS Lisans, Önlisan ve Ortaöğretim sınavlarına giren vatandaşların kamu personeli olmak için ne zaman tercih yapacakları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı.

BAKAN SELÇUK MÜJDEYİ DUYURDU!

Kamu personeli alımları için yapılacak olan tercih işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla tüm hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Bakan Selçuk, “KPSS 2020/2 tercih işlemleriiçin kurumların yerleştirme talepleri Kamu E-uygulama üzerinden alındı. Bu yerleştirme talepleri gereken incelemelerin yapılması ve tercih kılavuzunda ilan edilmesi için ÖSYM'ye bildirildi. Yapıalcak olan son değerlendirmeile hangi kurumlara ne kadar personel alımı yapılacağı ilan edilerek 2020/2 KPSS tercih kılavuzu yayınlanacak.” dedi.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS 2020/2 tercihlerinin ne zaman yapılacağını da açıklayan Bakan Selçuk, “2020/2 KPSS tercihleri merkezi yerleştirme sisteminde 30 Aralık 2020 ile 7 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar tercih edecekleri kadroları ÖSYM'ye bu şekilde bildirecekler. KPSS Merkezi Yerleştirme işlemleri bakanlık koordinasyonunda yapılıp tamamlanacak.” ifadelerini kullandı.

KPSS tercih işlemlerinin yapılmasının ardından on binlerce yeni kamu personeli işe yerleştirilecek. Kamu personeli alımı ile alakalı Gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar heyecanla KPSS tercih kılavuzunun ÖSYM tarafından yayınlanmasını beklemeye başladılar.

isbilgisi.com