Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardım programlarının ödemelerine ilişkin bilgi verdi. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada Ekim ayına dair eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara, muhtaç asker ailelerive onların çocuklarıne ve öksüz-yetimlere yönelik sosyal yardımların bugün ödenmeye başlanacağını duyurdu.

MUHTAÇ ASKER AİLELERİNE 25,8 MİLYON TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ

Bugün ödenmeye başlanacak olan sosyal yardımlar ile alakalı olarak bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Zorunlu askerlik hizmeti yapan muhtaç er ve erbaşların ailelerine iki ayda bir sosyal yardımda bulunuyoruz. Bu kapsamda bugün bugün yaklaşık 32.000 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza 25,8 Milyon TL ödeme yapacağız.” dedi.

ASKER ÇOCUKLARINA 482 BİN TL ÖDENECEK!

Muhtaç asker çocuklarına yönelik sosyal yardım ile alakalı olarak konuşan Bakan Selçuk, “Bir diğer sosyal yardım programımız olan muhtaç asker çocuklarına yönelik yardım programımız kapsamında her ay ödeme yapıyoruz. Bu sosyal yardıma bir süre önce yüzde 50 zam yapmıştık. Bu kapsamda bu ay 2.000 ihtiyaç sahibine 482.000 TL ödemeyapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÖKSÜZ VE YETİMLERE 12 MİLYON TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öksüz ve yetimlere yönelik sosyal yardım programı ile alakalı olarak bilgi vererek, “Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş ve 18 yaş altında olan çocuklarımıza devlet olarak sosyal yardımda bulunuyoruz. Bu kapsamda 41.000 evladımıza 12 Milyon TL ödeme yapacağız.” şeklinde konuştu.

KRONİK HASTALARA 3,2 MİLYON TL DESTEK ÖDEMESİ

Kronik hastalara verilen nakdi destek için de bir açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımıza nakdi yardım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda da 2 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza toplam 3,2 Milyon TL ödeme yapacağız.” dedi.

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladığı ödemelerin ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına 24 Ekim ile 28 Ekim tarihleri arasında yatırılacağını bildirdi.

isbilgisi.com