Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Evde Bakım Maaşı Ve Engelli Aylığı Hakkında Yeni Kararı Açıkladı!

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'de çok sayıda vatandaşın yararlandığı Evde Bakım Maaşı ve engelli aylıkları ile alakalı bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk'un açıklamasına göre evde bakım maaşı ve engelli aylığı alan vatandaşların rapor sürelerinin ikinci bir duyuruya kadar uzaltıldığını açıkladı.

DEVLET DESTEKLERİ 02.06.2020 - 13:20 02.06.2020 - 13:20

Türkiye'de sosyal yardımları organize eden bakanlık olan Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni gelişmelerle alakalı olarak vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Koronavirüs sürecinde oldukça yoğun bir mesai yapan bakanlık yeni uygulamalarla da vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı sürdürüyor.

Koronavirüs salgınının yaygınlaştığı dönemde evde bakım maaşı ve engelli aylığı alan vatandaşlardan talep edilen sağlık raporlarının geçerlilik süreleri uzatılmıştı. Hastanelerde yoğunluğa sebep olmamak ve koronavirüs salgınına yol açmamak için alınan bu karar ile alakalı olarak yeni bir gelişme yaşandı.

RAPORLAR GEÇERLİ SAYILACAK!

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, “Evde bakım maaşı ve engelli aylığı alan vatandaşlarımız arasında sağlık raporu süreleri dolan ve yenilenmesi gereken raporlar ile alakalı bir kolaylık sağladık. Buna göre vatandaşlarımızın kullanmakta olduğu sağlık raporlarının geçerlilik süresini yeniden uzattık. Vatandaşlarımı bu süre içerisinde sağlık kuruluşlarına giderek sağlık raporu almak zorunda kalmayacaklar. İkinci bir duyuru yapana kadar bu uygulama devam edecek.” dedi.

YÜZ BİNLERCE AİLEYE HER AY SOSYAL YARDIM VERİLİYOR

Türkiye'de Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay belirli günlerde olmak üzere 521 bin kişiye evde bakım maaşı, 720 bin kişiye de engelli aylığı veriliyor.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@