Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı! 1.343 Genç Kamuda İstihdam Edilecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında yararlanmış gençlerin kamuda istihdam edilmesi uygulamasının sürdüğünü belirterek 1343 gencin daha kamu kurumlarında işe alınacağını açıkladı.

EKONOMİ 29.05.2020 - 11:23 29.05.2020 - 11:23


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk genç istihdam konusunda önmeli bir açıklama yaptı. Devlet korumasında büyüyen ve kamu kuruluşlarında istihdam hakkı kazanan gençlerin 1 Haziran'dan itibaren tercih işlemlerini yaparak işe alım süreçleri başlayacak.

BUGÜNE KADAR 54.144 GENÇ KAMUDA İSTİHDAM EDİLDİ!

Bugüne kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı olan kurum ve kuruluşlarda yetiştirilmiş gençlerden toplam 54.144 genç kamuda istihdam edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında, “Bakanlığımız gençlerin korunması ve hayata en güçlü şekilde hazırlanmaları için tüm imkanlarını seferber etmektedir. Devlet koruması altınan alınan çocuklar sahipsiz değillerdir. Onlar bu milletin evlatlarıdır. Bu nedenle eğitimlerinin her aşamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yanlarında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu evlatlarımızın gelecek kaygısı yaşamalarına müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Devlet korumasındaki çocukların kamuda istihdam edilmelerine yönelik bir açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Bizzat devletimiz tarafından yetiştirilen bu gençlerimizi kamuda istihdam etmeye devam ediyoruz. Bu gençlerimizin ülkemizin kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunması büyük bir mutluluk ve övünç sebebidir. Ailemizi daha da büyütüp onları desteklemeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TERCİHLER 15 HAZİRAN'DA SONA ERECEK

Devlet korumasında yetişerek şu anda kamu kurumlarında işe girmeye hak kazanan gençler 1 Haziran ile 15 Haziran arasında tercihlerini e-devlet üzerinden yapabilecekler. Tercihlerin neticesinde 1343 genç kamuda çeşitli kurum ve kuruluşlarda işe yerleştirilecekler.

isbilgisi.com