Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3. Faz 1.000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Hakkında Bilgi Verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. faz sosyal yardım 1.000 TL ödemeleri hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk, ödemeler hakkında son durumu kamuoyuna duyururken ücretsiz izin desteği ile alakalı olarak da ödemelerin başlayacağı tarihi açıkladı.

DEVLET DESTEKLERİ 07.05.2020 - 19:04 07.05.2020 - 19:04

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, merakla beklenen 1.000 TL 3. faz sosyal yardımlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Bakan Selçuk 3. faz sosyal yardım kapsamında ihtiyacı olan ailelere 1.000 TL sosyal yardımların başladığını açıkladı.

Bugüne kadar başvuruları değerlendirip sonuçlandırdıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Koronavirüs sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmayı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi bu süreçte 3 faza ayırdık sosyal yardımları. 1. fazda ihtiyacı olan ve bakanlığımızca daha önceden tespit edilmiş 2 milyon 300 bin aileye 1.000 TL ödeme yapmıştık. Ardından 2. faz sosyal yardım kapsamında yine bakanlığımızca tespiti daha önce yapılmış ihtiyaç sahibi 2 milyon 200 bin aileye 1.000 TL ödeme yaptık. Şimdi ise 3. faz sosyal yardımların ödemelerine başladık.” dedi.

3. faz sosyal yardımlar hakkında sayı veren Bakan Selçuk, “Bilindiği gibi 3. faz sosyal yardımlarda farklı yol izledik. Bu sosyal yardımlar için e-devlet üzerinden başvuru yapılma imkanı verdik. Vatandaşlarımız burada başvurularını yaptılar. Arkadaşlarımız bu başvuruları değerlendirmeye aldılar. Şu ana kadar 620 bin ailemize 1.000 TL sosyal yardım verdik. Başvuruların değerlendirme süreci devam ediyor. Her ihtiyaç sahibi ailemiz bu yardımlardan faydalanacaklar.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz izne ayrılan çalışanlara devlet tarafından verilen destekler hakkında da konuşan Bakan Selçuk, “Bu alanda 700 bin başvuruyu geçtik. Vatandaşlarımız merak etmesinler. Bunların ödemelerini de yarından itibaren yapıyoruz. Kimsenin mağdur olmasına izin vermeyiz.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği hakkında da bilgi vererek 3 milyon kişinin başvurusunun değerlendirildiğini söyledi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@