Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklamalarda bulunan Davutoğlu erken seçime ve partisinin seçime dair durumuna yönelik fikirlerini beyan etti.

ÜNİVERSİTE KAPISINA KELEPÇE TAKILMASINI KABUL EDEMEM!

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara değinen Ahmet Davutoğlu, “Pandemi dolayısıyla gerekli tedbirler alınabilir ama ben bir akademisyen olarak bir üniversitenin kapısına kelepçe takılması gibi bir durumu asla kabul edemem. Oraya eğer teröristler girmişse polis onları aralarından seçip öğrencilerin gösteri hakkına saygı duymalıydı. Bana gelen bilgilere göre orada öğrenci olmayanlar vardı. Ancak oraya o insanlar gitti diye öğrencilerin protestosu haksız mı oluyor?” dedi.

EKONOMİ UÇTU DİYENLER NEREDE?

Ekonomik bozulmanın bahanesinin pandemi olduğunu söyleyen Ahmet Davutoğlu, “Öyle bir hava yarattılar ki sanki pandemi sadece Türkiye'yi etkiledi. Dünya dünya pandemi ile uğraşıyor ama Türkiye kadar ekonomik krize batan bir ülke var mı? Türk ekonomisini uçurduk, kaçırdık diyenler şimdi neredeler? Kendilerinden haber bile alınamıyor sırra kadem bastılar. Yüzleri yok ki kamuoyu önüne çıksınlar.” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ!

Gelecek Partisi'nin seçime hazır olduğınu söyleyen Davutoğlu, “Bu ülkenin 2,5 yıl daha bu zihniyetle yönetilmesi doğru değil. Türkiye seçim psikolojisine girmiştir. Erken seçim her geçen gün yaklaşmaktadır. Bunu herkes görüyor ama koltuklarına yapışanlar, koltukları olmadan vatandaşın gözünde bir karşılığı olmayanlar kabul etmiyorlar. Ben tecrübeli bir siyasetçi olarak diyorum ki iktidarın 2,5 yıl daha seçime diretme ihtimali kalmamıştır. Ekonomide içi boş söylemlerle, faize sarılarak toparlarsınız belki ama düzelme sağlayamazsınız. Bu da sizi erken seçime götürür. Biz hazırız. Seçimin en güçlü partilerinden birisi Gelecek Partisi olacaktır. Dip dalga Gelecek Partisi diyor.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com