Türkiye'de ve çevresinde fay hatlarında biriken enerjinin açığa çıkması ile gerçekleşen depremler devam ediyor. Genelde orta şiddetli olan depremler vatandaşlarda korkuya neden oluyor. Özellikle Ege Bölgesi'nde meydana gelen depremler endişe yaratıyor. Kısa bir süre önce İzmir'de deprem olmuş çok sayıda bina yıkılmış ve 110'dan fazla vatandaş hayatını kaybetmişti.

EGE'DE DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi tarafından bugün 17:13'te Ege Denizi açıklarında deprem meydana geldiği bildirildi. Bu depremin şiddeti ise 4.0 olarak açıklandı. Deprem Yunanistan'ın Khalkidiki yerleşim yerine 19 km mesafede gerçekleşirken Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine de 155 km mesafede gerçekleştiği bildirildi.

BAZI İLLERDE HİSSEDİLDİ!

Ege Denizi'nde gerçekleşen deprem Türkiye'nin Ege'ye kıyısı olan illerde de hissedildi. Kısa süreli hafif sarsındı korku yaşatsa da büyük bir endişe ortamı oluşturmadı. Ancak özellikle Ege Bölgesi'nde yaşayan vatandaşlar deprem dolayısı ile tetikteler.

Gerçekleşen depremin şiddetinin az olması herhangi bir kayba yol açmadı. Uzmanlar Türkiye genelinde kısa bir süre içerisinde şiddetli bir deprem beklentisi olmadığını ifade ederlerken bazı bölgelerde orta vadede büyük deprem beklentileri bulunuyor.

isbilgisi.com