AFAD il ve ilçelerde fay hatlarını güncelledi - Türkiye'de Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen büyük deprem sonrasında 11 şehir ciddi anlamda etkilenirken felaket sonrasında da deprem tartışmaları tekrar alevlendi. Vatandaşların en merak ettiği güvenli il ve ilçeler araştırılırken detaylar da isbilgisi.com adresinde yer alıyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yaptığı açıklama ile güncellemeler yaparak yeni uygulamaları da hayata geçirdi. 

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleşen açıklamalar da, "Türkiye Deprem Tehlike Haritası" ile interaktif internet uygulamalarının Türkiye'de ilk defa bir noktanın da deprem tehlike değerlerinin öğrenilebildiğini açıkladı.

Bu doğrultuda AFAD üzerinde TDTH sayfası üzerine giriş yapıldığında; e-Devlet kullanıcı bilgileriyle uygulamaya giriş yapılıyor.

Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

Uygulamada yer alan "adres sorgulama" bölümü üzerinden de il, ilçe ve mahalle bilgilerinin de girişi sağlanarak deprem tehlike durumları hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.