Türkiye 2020 yılı içerisinde depremlerle yaşamaya iyice alıştı. Ülke genelinde bu yıl iki büyük deprem meydana gelirken binlerce orta şiddetli deprem oldu. Elazığ'da ve İzmir'de yıkıcı etkisiolan depremlerde yüzlerce vatandaş hayatını kaybederken orta büyüklükteki depremler vatandaşlarda endişeye neden oluyor.

VAN BAŞKALE'DE DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son açıklamaya göre bu sabah saat 07:32'de Van'ın Başkale ilçesinde bir deprem gerçekleşti. Depremin yerin 12.95 km altında meydana geldiği bildirilirken vatandaşlar sarsıntı nedeniyle bir müddet panik yaşadılar.

Depremin etkisi ile yaşanan korku dolu anların ardından bölge halkı herhangi bir can ve mal kaybı olup olmadığını merak ederlerken açıklama Van Valiliği'nden geldi. Yapılan bilgilendirmeye göre Van Başkale'de gerçekleşen depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

VATANDAŞIN ENDİŞESİ BÜYÜYOR!

Van'da gerçekleşen depremlerin sayısının son dönemlerde artması vatandaşları endişelendiriyor. Bölge olarak daha önceki yıllarda yaşanan depremler büyik yıkımlara neden olmuştu. Ayrıca İran ile Türkiye sınırında da yer sarsıntılarının dönem dönem olması vatandaşların endişelerini arttırıyor. Ancak bilim adamları bu bölgede büyük bir deprem beklenmediği açıkladılar.

isbilgisi.com