AFAD açıkladı! Yardım Market uygulaması başlatıldı: Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından 44 bini aşkın vatandaş hayatını kaybetti. Binlerce insan evsiz kaldı. Yaşanan bu depremin ardından Türkiye'nin tam 11 ilinde hayat durdu. Hal böyle olunca devlet ile birlikte birçok kurum ve kuruluş, halk yardım için seferber oldu. 

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan asrın felaketi olarak adlandırılan korkunç deprem sonucunda isteyenlerin depremzede vatandaşlar için sipariş verebileceği Yardım Market uygulaması başlatıldığını açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sosyal meyda hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı. "AFAD Yardım Markette destekleriniz tek tıkla afetzedelere ulaşıyor, depremin yaraları Türkiye'nin dayanışması ile sarılıyor. Desteklerimiz sepette, kalplerimiz afet bölgesinde" denildi. 

AFAD YARDIM MARKET UYGULAMASINI TANITTI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Yardım Market uygulaması üzerinden gönüllü vatandaşların deprem bölgelerine bebek seti, gıda kolisi, uyku tulumu, hijyen kolisi, evcil veya sokak hayvanları için mama ve battaniye gibi ürünleri satın alarak bağış yapabilecek. Ayrıca bunların yanında çadır ve kira bağışı da bu sistem üzerinden yapılabilecektir.

AFAD tarafından paylaşılan bu sisteme http://afadyardimmarket.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşılabilecek. Bu site aracılığıyla deprem bölgelerindeki depremzede vatandaşlara ve hayvanlara yardım ulaştırılabilecektir.