Bugün Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte bir aylık süreçte yaşanan deprem dönemini açıkladı. 6 Şubat tarihinde meydana gelen iki büyük depremin ardından yaşanan bir aylık dönemde özellikle de depremden etkilenen 11 ilde artçı depremlerin sık sık yaşandığı öğrenilmişti. 

1-7 Mart Deprem Haftası nedeni ile önemli açıklamalarda bulunan AFAD, yaptığı son açıklama ile birlikte geride bırakılan bir aylık süreçte toplamda 13 bine yakın depremin yaşandığına şahit olunduğu ifade edildi. Durum bu şekilde olunca da AFAD tarafından yapılan genel değerlendirme şu şekilde oldu; 

6 AYLIK ZAMAN DİLİMİNDEKİ DEPREM SAYISINA 1 AYDA ULAŞILDI! 

Amerika başkanı Biden kansere yakalandı Amerika başkanı Biden kansere yakalandı

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan AFAD yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu; "6 Şubat-4 Mart tarihleri arasında AFAD Başkanlığı tarafından ülkemiz ve yakın civarında 13 bine yakın deprem kaydedilmiştir. 6 aylık zaman diliminde kaydedilen deprem sayısına, Kahramanmaraş depremleri artçıları nedeniyle 1 ayda ulaşılmıştır."

Yapılan bu açıklamanın ardından binlerce kişinin etkilendiği bu illerde bir aylık süreçte 13 bin artçının vatandaşları etkilediği öğrenilmiş oldu.