Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Hükümet tarafından sosyal mesafenin korunması adına alınan tedbirlerin kapsamı her geçen gün biraz daha genişletiliyor. Son olarak yapılan değişiklikler adres değişikliği yapmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından konu hakkında detaylı açıklama yapıldı. Adres değişikliğinin nasıl yapılacağı anlatıldı.

Değişiklik E Devlet Üzerinden Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklama sosyal medya üzerinden gerçekleştirildi. Salgın döneminde pek çok resmi işlem online sisteme taşındı. Evrak tesliminin yapılmasına gerek duyulmayan tüm işlemler hızlı ve güvenilir şekilde e devlet üzerinden yapılabilecek.

Vatandaşlar yeni sistemle birlikte artık kurumlara ihtiyaç duymadan işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Adres değişikliği yapmak isteyen vatandaşlar kimlik numaraları ve şifreleriyle sisteme giriş yapabilecekler. E devlet üzerinde yer alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmetlere kolaylıkla ulaşım sağlanabilecek. Sistem üzerinden adres değişikliği sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanabilecek.