Uzun bir süredir gündemde olan altılı masa adayı hakkında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Adayın henüz belirlenmemesi konusu hakkında gündeme gelen konuya dair adaylığı sık sık gündeme gelen Anka Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, aday olup olmayacağı konusunda yaptığı yorum ile gündeme gelmişti. Verdiği cevap sonrasında aday olma ihtimalinin daha da yükseldiği isim gelen bu iddialara yanıt verdi. 

GÖREV DEMİŞTİ! 

FOX TV'de yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Mansur Yavaş adaylık konusu hakkında "Genel Başkanımız aday olursa arkasındayız, altılı masa başka bir aday çıkarırsa yine arkasındayız ama altılı masa başka bir karar alırsa benim böyle bir talebim yok ama görev olarak kabul edebilirim, böyle bir karar oybirliği ile alınırsa. Altılı masanın en uygun kararı vereceğine inanıyorum. İşime odaklıyım" şeklinde konuşmuştu. 

Yapılan bu açıklamalar ile gündeme bir anda Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda öne çıkan isim haline gelen Mansur Yavaş gelen iddialar hakkında yanıt verdi. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İDDİALARINA YANIT VERDİ! 

Cumhuriyet'in haberine göre; konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Gündeme dair merak edilenlere yanıt veren Mansur Yavaş, "Hiç açıklanacak bir şey yok. İki yıl önce ne söylediysem hâlâ aynısını söylüyorum. Ben sayın genel başkanımızın, sayın Akşener'in iradesinin dışında bir şeye girecek değilim. Birden bire yüzde 1100 sıkıştırılmış gaza zam geldi. Bizden önceki dönemde de doğalgazlı otobüsler vardı. Ve bu çok ucuzdu. Birden bire yüzde 1100 arttır. Doğalgaz faturamız da arttı. Çünkü otobüslerimizin yüzde 84'ü doğalgazlı.

Aralıkta 135 milyon gelirimiz olmuş, 302 milyon giderimiz olmuş. Büyük çoğunluğu doğalgaz olmuş. Otobüs fiyatlarını 30 liraya çıkarsak altından kalkamayız. Benim önceliğim Ankara halkı. Her ay 200, 250 milyon lira doğalgaz nedeniyle zarar ediyoruz. Bu konuyu hiç kimseyle konuşmadım. Kaç gündür deprem bölgesindeyiz. Bu konu 6'lı masanın konusu. Onların alacağı kararı sonuna kadar desteklerim. Benim durumum aynı. Özellikle belirtmek istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyetlerine ve deprem bölgesinin sorunlarına yoğunlaşıyoruz. Benim sorunum bu." şeklinde konuştu. 

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

Böylelikle adaylık hakkında gündeme gelen bu haberlere ilişkin Mansur Yavaş'ın düşünceleri de öğrenilmiş oldu.