Adalet Bakanlığı'ndan Müjde! 81 İlde 1080 Memur Alımı Yapılacak!

Türkiye'de memur alımı yapılması için bekleyen vatandaşlara müjdeli haber Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bugün yaptığı açıklamada Türkiye'de 113 adliyede Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın kurulduğunu ve 1080 memur kadrosunun ihsas edildiğini belirtti.

İŞ İLANLARI 10.11.2020 - 19:58 10.11.2020 - 19:58

Adalet bakanı Abdülhamit Gül banakalın bünyesinde 1080 memur kadrosunun açıldığını ilan etti. Abdülhamit Gül'ün bugün yaptığı açıklama ile Türkiye'de bulunan 113 adliyede Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın kurulup kadro ihdası yapıldığını duyurdu.

ADALET BAKANLIĞI 1080 MEMUR ALIMI!

TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonunda devam eden Adalet Bakanlığı 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önemli açıklamalara imza attı. Abdülhamit Gül burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın kurulduğunu söyledi. Bu kapsamda Türkiye'nin 113 adliyesinde ilgili müdürlükler açılmaya başlandı.

Yeni birimin görev alanı ile alakalı olarak da bilgi veren Bakan Gül, “Geç gelen adalet adalet değildir. Bu nedenle biz devlet olarak adaleti hızlı bir şekilde tesis edip adli süreçleri en ince ayrıntısına kadar planlamak zorundayız. Bundan dolayı mağdur odaklı adalet anlayışımızı güçlendiriyoruz. Bu konuda kurumsal yapımızı değiştirip adalet sistemimize rasyonel yenilikler ekliyoruz. Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı birimimiz de bunlardan birisidir.” dedi.

2021 YILI ALIMLARI YAPILACAK

Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na kadro ihdası yapılması ile alakalı olarak da konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bir açıklama yaparak, “Toplamda 113 adliyemizde bu yeni birimimize dair müdürlükler oluşturduk. Geniş çaplı bir hizmet verebilmek amacıyla Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda görev yapacak 1080 kadro ihdası gerçekleştirdik. Buraya personel alımları 2021 yılında yapılacak ve tam olarak bu sistmei faaliyete geçireceğiz. Uzmanlarımızın mağdur vatandaşlara hizmet verecekler. Bu birimlerde düz memurlar yer alacağı gibi psikologi sosyolog, pedagog gibi uzman niteliğe sahip personel alımı yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

81 İLDE PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı 1080 memur alımı ile alakalı olarak ise şu ana kafdar net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak 2021 yılı içerisinde yapılan planlamada bu memurların işe alımı ve işe başlatılması gerçekleştirilecek. Türkiye'nin 81 ilinde alım yapılarak mağdur vatandaşlara hizmet verilmeye başlanacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@