Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Bu sürekli işçilerin 81 ilde adliyelerde ve cezaevlerinde görevlendirilecekleri bildirildi. Alım yapılacak olan tarihedair büyük bir merak oluşurken alım ilanlarının yayınlanması da dört gözle beklenmeye başlandı.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Adalet Bakanlığı sürekli işçi alımı ilanlarının ne zaman yayınlanacağı henüz netlik kazanmadı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bu konuda bir açıklama yaparak, “Bu ay içerisinde ilanları yayınlayarak personel teminini başlatacağız.” demişti. Bakan Gül'ün bu açıklamasının ardından Adalet Bakanlığı'nın duyurularına ilgiyle takip ediliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Affa uğramış dahi olsa kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu olmak

-Askerlik ile ilişiği buşunmamak

-Görevini yapmasına engel teşkil edebilecek fiziki ve ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı alıyor olmamak

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı sürekli işçi alımlarında hangi kadrolara alım yapılacağı da merak konusu oldu. Bakanlık birimlerinden elde edilen bilgileregöre bu ay içerisinde yayınlanacak ilanlarda temizlik personeli, güvenlik görevlisi, teknisyen, tekniker ve bakım onarım personeli alımı yapılacak. Bu kadrolar için farklı eğitim durumu şartları talep edilecek.

isbilgisi.com