2021 yılının girmesiyle beraber Adalet Bakanlığı'na personel alımına dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Kamu personeli ilanlarının yayımlanmasını bekleyen vatandaşlara Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den müjdeli haber geldi.

ADALET BAKANI PERSONEL ALIM MÜJDESİ VERDİ!

Adliyelerin yazı işleri müdürleri ve idari işler müdürleriyle telefonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştiren Abdülhamit Gül personel alımlarına yönelik önemli açıklamalar yaptı. Daha önce duyurulan personel alımları için harekete geçeceklerini söyleyen Abdülhamit Gül, “Adalet hizmetlerinin hukuka uygun olarak işleyebilmesi için personeller sistemin ana damarıdır. İnsan kaynaklarımızı güçlendirebilmek ve vatandaşlarımıza adaleti daha etkin bir şekilde tesis edebilmek amacıyla personel temin çalışmalarına yeni yılda hız vermiş durumdayız.” dedi.

Adalet Bakanlığı personel alım ilanları hakkında bilgi veren Abdülhamit Gül, “Bu ay içerisinde sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımı ilanlarımızı yayınlayacağız. Bu yıl içerisinde yeni personellerimizi göreve başlatmış olacağız. Böylelikle şu anda adliyelerimizde çalışanlarımızın üzerinden yükler bir nebze olsun alınacak ve vatandaşlarımıza daha etkin bir hizmet verme süreci başlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

İLANLAR NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün bu açıklamalarının ardından tüm gözler personel ilanlarına çevrildi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre gelecek haftadan itibaren Adalet Bakanlığı personel alım ilanlarını Resmi Gazete'de yayımlayıp kamuoyuna duyuracak. Personel alım şartları, kadro sayısı ve başvuru tarihleri ile alakalı detaylar ise ilanlarla açıklanacak.

isbilgisi.com